R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41831829 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Robert Taciak zaprasza dzieci i młodzież

 

W niedzielę spotykamy się rynku w Kórniku

 

W niedzielne popołudnie, 4 września 2011, podpoznański Kórnik przez kilka godzin będzie miejscem wielkiej imprezy kolarsko-rowerowej, w której zapewne, jak w latach poprzednich, weźmie udział ponad trzysta osób: zawodniczki i zawodnicy, przyjaciele kolarstwa i dzieci w wieku od 2 do 12 lat. Na kórnickim rynku i wokół niego odbędzie już po raz 38. wielki festyn rowerowy dla dzieci, XIV Ogólnopolskie Kryterium Uliczne o Puchar Burmistrza Kórnika oraz Memoriał Franciszka Przecinkowskiego.

Wyścigi odbywać się będą na rynku w Kórniku (start i meta), kolarze rywalizować będą na pętli okrężnej o długości 1250 metrów - biegnącej przez plac Niepodległości, ulicami Średzką, 20 Października, ks. Jabłońskiego, Wojska Polskiego i Pocztową.

Robert Taciak, od lat główny animator kolarstwa w Kórniku, szczególnie zaprasza do udziału dzieci od 2 do 12 lat. Wszystkie one otrzymają upominek. Wcześniej jednak będą rywalizować na rowerach na dystansach od stu metrów do pięciu kilometrów.

Program zawodów:

12.00 – 13.30 zapisy dzieci przy Ratuszu Miejskim w obecności rodziców lub opiekunów (organizatorzy proszą zabrać 4 agrafki )
14.00 start dzieci do lat 4 - dystans 100 m
14.10 start dzieci do lat 6 - dystans 300 m
14.20 start dzieci do lat 8 - dystans 800 m
14.30 start dzieci do lat 10 - dystans 1600 m
14.40 start dzieci do lat 12 (kat. żak) – 5 km (4 okr.)
15.00 wyścig młodzik – 15 km (12 okr.)
15.30 wyścig młodziczka i juniorka młodsza –15 km (12 okr.)
16.00 wyścig kategorii junior młodszy - 20 km (16 okr.)
16.40 wyścig kategorii junior - 20 km (16 okr.)
17.15 wyścig juniorka-seniorka - 15km (12okr.)
17.40 parada VIP, przyjaciół kolarstwa oraz wszystkich chętnych - 5 km (4 okr.)
18.00 ogłoszenie wyników i wręczenie nagród

Organizatorami imprezy są Uczniowski Klub Sportowy Jedynka Limaro Kórnik, Urząd Miasta Kórnik oraz Wielkopolski Związek Kolarski.

xxx

Miał prawie czternaście lat, gdy postanowił zostać kolarzem. Robert Taciak z Kórnika, bo o nim tu mowa, zapisał się do klubu sportowego w swym mieście w 1978 roku, w którym treningi prowadził Kazimierz Gogolewski z Poznania. Ten sam, który w roku ubiegłym triumfował w klasyfikacji generalnej Skandia Maraton Lang Team w kategorii M6 na dystansie Mini.

Robert Taciak, dziś ceniony i rozpoznawalny trener w Polsce, jako zawodnik rozstał się z rowerem w 1988 roku. Wrócił aktywnie do trenowania syna Mateusza, który - podobnie jak ojciec - zapragnął być kolarzem.

Był rok 1997, gdy 13-letni Mateusz podjął treningi pod okiem ojca. W 2000 roku syn mocno uradował ojca, gdy w Pile jako junior młodszy - podczas Mistrzostw Polski w kolarskich przełajach - zdobył tytuł wicemistrza kraju. Był to pierwszy medal syna zawodnika i ojca trenera. W tymże samym roku Mateusz zdobył jeszcze trzy tytuły mistrza Polski - na torze i na szosie.

 
Katarzyna Pawłowska i jej trener - Robert Taciak.

Mówiąc najkrócej, Robert Taciak wziął się za trenerską robotę, by przysposobić syna do cyklizmu. Dziś Mateusz Taciak należy co czołowych polskich szosowców: świetnie jeździ na czas, radzi sobie w górach, czego dał przykład w niedzielę w Podgórzynie/ Sosnówce, gdzie zdobył tytuł pierwszego wicemistrza w krajowym championacie w jeździe po górach. Wcześniej udanie startował w 68. Tour de Pologne w barwach CCC Polsat Polkowice.

Mateusz zdobył dla siebie, dla ojca i dla kórnickiego klubu aż 23 medale. A Uczniowski Klub Sportowy Jedynka Limaro ma w swym dorobku tych krążków już 128. W tym roku jego zawodniczki i zawodnicy zdobyli ich już 25, przed rokiem wywalczyli 31.

UKS Jedynka LImaro Kórnik to jeden z najlepszych klubów kolarskich w Polsce. Szkoli młodzież, która wyrasta na miarę reprezentacji Polski. Jak choćby Katarzyna Pawłowska, dzielna mistrzyni toru, która teraz przygotowuje się we włoskim Livigno do Mistrzostw Świata w kolarstwie torowym.

Robert Taciak, 46-letni trener i opiekun młodzieży, wyławia talenty i szuka ich podczas festynów rowerowych dla dzieci. Ten w niedzielę będzie już 38. z kolei - pierwszy odbył się w 1991 roku. W maju tego roku, podczas poprzedniej edycji festynu dla najmłodszych, aż 157. dziewcząt i chłopców od 2 do 12 lat rywalizowało w sportowy sposób na swych rowerkach i rowerach.

Robert Taciak zaprasza dzieci i rodziców w niedzielę do Kórnika. Będzie kolorowo, sportowo, upominków dla najmłodszych nie zabraknie. Nie zawiodą zapewne i ci, jak choćby Kazmierz Gogolewski, Andrzej Kaczmarek i Ryszard Pawlak, którzy przed laty młodego kórniczanina zachęcili do cyklizmu. A który dziś może z dumą powiedzieć: pod moimi skrzydłami rozwinęły się talenty Kasi Pawłowskiej, Alicji Ratajczak i syna Mateusza, którzy swymi sukcesami przysparzają Kórnikowi, Wielkopolsce i Polsce rozgłosu.

                                                                    Piotr Kurek

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL