R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41826904 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Murowana Goślina zaprasza na maraton MTB

 

Rowerem w poszukiwaniu śnieżnego jajeczka


1 kwietnia 2013. Śnieżny zajączek i dwa rowery.
Fot. Roma Dukat

"My się zimy nie boimy…" – z pewnością taka myśl przyświecała 20 rowerzystom, którzy mimo śniegu, suto zastawionych stołów z racji Wielkanocnego Poniedziałku, postanowili wsiąść na rowery, przyjechać do Murowanej Gośliny i poszukać Wielkanocnego Jajeczka, czyli przejechać przynajmniej część trasy tegorocznego Powerade Volvo MTB Marathonu, który odbędzie się już 14 kwietnia, po raz ósmy, w podpoznańskim miasteczku.

Ideą przyświecającą organizatorom wielkanocnego spotkania był podział przybyłych na trzy grupy: turystów oraz pragnących przejechać dystans Mini i Mega kwietniowego maratonu. Nocne opady śniegu chyba nieco wystraszyły turystów, więc ostatecznie ruszyliśmy z Nowego Rynku wszyscy razem.

Zanim przyszło nam się zmierzyć z zaśnieżonymi szlakami odbyło się losowanie darmowych pakietów startowych w goślińskiej edycji MTB maratonu. Los uśmiechnął się do: Jarosława Walczuka, Michała Ocha, Rafała Ścigacza, Dariusza Grzymisławskiego, Bartosza Żurowskiego i Bogdana Kaczmarczyka.

Wspólne zdjęcie i ruszyliśmy. W Mściszewie zjechaliśmy nad Wartę, by choć chwilę poczuć urok tej malowniczej trasy, przejechać hopki, strumyk, ale przede wszystkim przebrnąć przez nieudeptany śnieg. Było wesoło.

Po pokonaniu tego odcinka, część rowerzystów pod wodzą Wojtka Gogolowskiego (głównego organizatora imprez MTB w Wielkopolsce od 11 lat) udała się na Nowy Rynek, gdzie uraczyli się jeszcze ciepłą herbatą. Reszta pomknęła do Starczanowa, dalej na Białęgi. Tu nastąpiło kolejne podzielenie grupy. Najwytrwalsi pojechali z naszym mistrzem jazdy na orientację Mateuszem Niedbałą w stronę Obornik. Pozostali przez Kąty, Długą Goślinę wrócili do Murowanej Gośliny.


Pochwała świątecznej aktywności, czyli fani MTB dziś w okolicach Murowanej Goślinie zmagali się z terenem i śniegiem.
Fot. Roma Dukat

Jadący z nimi burmistrz Murowanej Gośliny Tomasz Łęcki przyznał, że najgorszy etap – śnieżny – był na początku. Potem jazda polegała bardziej na „wykręceniu kilometrów”, co miało stanowić trening przed kwietniowym maratonem, w którym burmistrz tradycyjnie planuje wziąć udział.

Zima nie pokonała pasjonatów dwóch kółek. I to nie Prima Aprilis. W śniegu da się jeździć. Ukoronowaniem przejazdu był świąteczny akcent – bałwanko/zając – jak na zimową Wielkanoc przystało.

Organizatorem przejazdu był Wojciech Gogolewski z ogniska TKKF „Pałuki”, gmina Murowana Goślina oraz Związek Międzygminny „Puszcza Zielonka”.

                                                                 Roma Dukat 

14 kwietnia 

Powerade Volvo MTB Marathon 2013 

 
Organizator: G&G Promotion, Urząd Miasta i Gminy Murowana Goślina
Gdzie: Murowana Goślina - Nowy Rynek, os. Zielone Wzgórza
Start: godzina 10.00 - dystans Giga, godzina 11.00 - dystans Mega, godzina 11.15 - Mini. Biuro zawodów czynne w sobotę od godziny 16 do 21, w niedzielę od 7.00 do 9.30. Trzy dystanse do pokonania: Mini - 36 km, Mega - 68 km, Giga - 115 km.
Więcej informacji: http://www.mtbmarathon.pl

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL