R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41873334 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Glasgow wita torowców!

 

Katarzyna Pawłowska i sześcioro Polaków
od piątku rywalizuje w Pucharze Świata


Fot. http://www.trackworldcup.co.uk/

W piątek 16 listopada w szkockim Glasgow rozpocznie się druga edycja tegorocznego Pucharu Świata w kolarstwie torowym. Na welodromie imieniem Sir Chrisa Hoya, w rywalizacji o punkty PŚ, wystartują także reprezentanci Polski. Impreza potrwa do niedzieli 18 listopada.

Glasgow zadebiutuje w roli organizatora imprezy rangi Pucharu Świata. Ściganie na torze w Szkocji rozpocznie się już w piątek od godziny 10.15.

W pucharze świata w Glasgow wystartują reprezentanci Polski. W konkurencjach sprinterskich rywalizować będą Krzysztof Maksel (sprint, sprint drużynowy), Rafał Sarnecki (keirin, sprint drużynowy), Grzegorz Drejgier (sprint drużynowy).

Wojciech Pszczolarski, który bardzo dobrze spisał się podczas pierwszej edycji PŚ w kolumbijskim Cali, wystartuje tylko w scratchu. Warto nadmienić, że to właśnie 22-letni Polak jest liderem rankingu UCI w konkurencji wyścigu punktowego.

Kobiecą kadrę na PŚ stanowić będą Małgorzata Wojtyra, Katarzyna Pawłowska oraz Eugenia Bujak. Trójka naszych zawodniczek ścigać się będzie w drużynowym wyścigu na dochodzenie. Pawłowska dodatkowo rywalizować będzie w omnium (wieloboju).

W drugiej edycji PŚ weźmie w sumie 207 torowców z 37 państw. Pierwsza tegoroczna rywalizacja odbyła się miesiąc temu w Cali. W tym roku PŚ liczy zaledwie trzy edycje. Ostatnia zaplanowana jest w meksykańskim Aguascalientes w połowie stycznia.

Kadra Polski na PŚ w Glasgow:

Mężczyźni:
Krzysztof Maksel (sprint, sprint drużynowy)
Rafał Sarnecki (keirin, sprint drużynowy)
Grzegorz Drejgier (sprint drużynowy)
Wojciech Pszczolarski (scratch)

Kobiety:
Małgorzata Wojtyra (wyścig drużynowy na dochodzenie)
Katarzyna Pawłowska (wyścig drużynowy na dochodzenie, omnium)
Eugenia Bujak (wyścig drużynowy na dochodzenie)

Zwolennicy kolarstwa mogą śledzić zmagania torowców
na stronie http://www.trackworldcup.co.uk/

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL