Sympatyczne spotkanie w Skwierzynie
Franciszek Harbacewicz (od lewej), Dariusz Banaszek i Tadeusz Jasionek - członkowie Zarządu PZKol.
Fot. Piotr Kurek
Lubuskie ma piękne lasy, wiele jezior i coś jeszcze... Piękną historię kolarstwa. Pisali ją swymi sukcesami przez minione lata znakomici polscy sportowcy: Lech Piasecki, Zbigniew Spruch, Dariusz i Mariusz Gilowie, Marek Konwa i inni.
O tym wszystkim mówiono dziś, 25 stycznia, podczas sympatycznego spotkania braci kolarskiej w Skwierzynie. Zorganizował je prezes Lubuskiego Okręgowego Związku Kolarskiego i zarazem członek Zarządu PZKol Tadeusz Jasionek.
Tadeusz Jasionek I Tomasz Kiendyś.
Fot. Piotr Kurek
Nie zabrakło nikogo z dobrej lubuskiej kolarskiej wiary: ani ze Strzelec Krajeńskich, ani z Bieganowa, ani z Zielonej Góry, ani z Gorzowa Wielkpolskiego, ani z innych ośrodków tego regionu.
Tomasz Kiendyś, ostatnio zawodnik CCC Sprandi Polkowice - najsilniejszej polskiej grupy kolarskiej, publicznie dziś powiedział, że żegna się z kolarstwem. – Godziłem sport z nauką, skończyłem studia, nadszedł czas, by zakończyć karierę. Muszę się zastanowić, co robić dalej? Być może podejmę się trenerskiego trudu - powiedział kolarz, który w ostatnich dziesięciu latach był widoczny zawsze w polskim peletonie.
Lech Piasecki i Romuald Szaj. Na tym rowerze Lech Piasecki odniósł wiele kolarskich sukcesów.
Fot. Piotr Kurek
Zasłużeni dla polskiego kolarstwa działacze z Lubuskiego zostali uhonorowani odznakami za zasługi dla tego sportu.
Obecny był prezes PZKol Dariusz Banaszek, który stwierdził, iż polskie kolarstwo ma się dobrze, są przed nimi obiecujące perspektywy a on sam dwadzieście cztery godziny do dyspozycji ludzi tego sportu.
Anna Harkowska, nasza kolarska gwiazda, i kolarze.
Fot. Piotr Kurek
Sławomir Chrzanowski, olimpijczyk z Atlanty (rok 1996), przyjechał do Skwierzyny z Dzierżoniowa, Lech Piasecki (dwukrotny mistrz świata) z Gorzowa Wielkopolskiego, obecni byli członkowie Zarządu PZKol - Piotr Kosmala i Franciszek Harbacewicz. Była radosna i rozpromieniona Anna Harkowska - nasza dzielna kolarka.
Wielkopolskę reprezentowali: Kazimierz Marchewka (niedawno ukończył 77 lat - 60 lat z kolarstwem i kolarzami), Ryszard Pawlak (lada dzień jedzie na Mistrzostwa Świata w kolarstwie przełajowym), Artur Spławski (mistrz świata mastersów 2016 w kategorii 55-59 lat), Romuald Szaj (organizator czwartków kolarskich na torze samochodowym "Poznań") i Piotr Kurek.
Oni uczestniczyli w spotkaniu w Skwierzynie.
Fot. Piotr Kurek
W przyszłym roku LKS POM Strzelce Krajeńskie obchodzić będzie 50-lecie swego istnienia i działalności. A w styczniu 2019 to miasto będzie gospodarzem Mistrzostw Polski w kolarstwie przełajowym, z czego cieszyła się dziś cała lubuska wiara rowerowa.
Wcześniej jednak, już w tym roku, w Lubskiem odbędzie się wiele interesujących imprez kolarskich: na szosie (2 lipca), także maratonów MTB.
Piotr Kurek
|