R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41686025 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Dziewięciolatki na rowerach

 

Przejechali fragment trasy Bike Cross
Gogol Maraton MTB w Łopuchowie


Szkolny rajd rowerowy trasą... maratonu MTB. Świetny pomysł, perfekcyjne wykonanie.

W sobotę, 4 października 2014 roku, na terenie Puszczy Zielonka odbyła się rowerowa impreza klasy 3b poznańskiej Szkoły Podstawowej Da Vinci. Pod hasłem "Rajd Da Vinci" na stadion sportowy w Łopuchowie przybyło ponad 50 osób: uczniowie, ich rodzeństwo i rodzice z klasy 3b wraz z wychowawczynią.

Pomysłodawcami rajdu była własnie wychowawczyni klasy Anna Łożyńska oraz Michał Reck – ojciec jednego z uczniów. Opiekę nad całością objął Wojciech Gogolewski – organizator maratonów rowerowych w Wielkopolsce, pasjonat i dobry duch kolarstwa górskiego.


Wszystkie dzieci otrzymały numery startowe.

Wszystkie dzieci otrzymały indywidualne numery startowe. Największą atrakcją dla młodych uczestników rajdu była możliwość przejechania fragmentem trasy Bike Cross Gogol Maraton MTB Łopuchowo 2014, który odbywał się następnego dnia. Nastroje były na tyle sportowe, że grupa chłopców poczuła się jak na wyścigach i zorganizowała ucieczkę, zostawiając peleton daleko w tyle. Wszyscy zmęczeni, ale zadowoleni wrócili na zielony stadion sportowy w Łopuchowie.


Nie zabrakło medali i prezentów.

Po posiłku regeneracyjnym odbyły się zawody, podczas których dzieci i dorośli mogli sprawdzić swoje umiejętności w slalomie, jeździe na czas, podnoszeniu bidonu i przejeździe po równoważni. Na zakończenie laureaci poszczególnych konkurencji otrzymali dyplomy, a wszystkie dzieci – ku wielkiej radości – złote medale i prezenty za ukończenie trasy klasowego "Rajdu Da Vinci" od firmy Shimano Polska.


Anna Łożyńska i Wojciech Gogolewski, animatorzy rowerowego przedsięwzięcia dla uczniów klasy trzeciej poznańskiej szkoły na Golęcinie.

Najważniejsze jednak było wspólne spędzenie sobotniego popołudnia w aktywny i radosny sposób. Dziękując Wojciechowi Gogolewskiemu oraz firmie Shimano Polska, rozstając się z radosnym uśmiechem na twarzy, wszyscy powtarzali: do zobaczenia za rok znowu w Łopuchowie….Panie Wojtku…. 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL