R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41826707 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Katarzyna Pawłowska i Robert Taciak
nagrodzeni przez marszałka Marka Woźniaka

 

Sportowe podsumowanie roku 2012 w Wielkopolsce


Katarzyna Pawłowska i Robert Taciak zostali w środę 19 grudnia nagrodzeni przez marszałka województwa wielkopolskiego Marka Woźniaka (drugi z lewej). Pierwszy z lewej Tomasz Wiktor - dyrektor Departamentu Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

Marek Woźniak, marszałek województwa wielkopolskiego, podczas sportowego podsumowania 2012 roku w regionie nagrodził dzisiaj (19 grudnia) najlepszych sportowców, trenerów i ludzi sportu z Wielkopolski. W tym gronie znaleźli się kolarka Katarzyna Pawłowska (UKS Jedynka Limaro Kórnik) oraz jej trener Robert Taciak.

Katarzyna Pawłowska zdobyła w tym roku w dalekim Melbourne tytuł mistrzyni świata w kolarstwie torowym (scratch). W czerwcu wywalczyła tytuł mistrzyni Polski w wyścigu szosowym ze startu wspólnego, co zaaowocowało jej startem w Igrzyskach Olimpijskich w Londynie, gdzie zajęła jedenaste miejsce. Jesienią na Mistrzostwach Europy w kolarstwie torowym zdobyła dwa medale - srebrny i brązowy.

Trener Robert Taciak był kiedyś kolarzem, od 14 lat jest trenerem w kórnickim klubie. – Nie przypuszczałem, nawet w najśmielszych snach, że rok 2012 zapisze się tak dobrze w historii naszego klubu i zarazem polskiego sportu. Sukces Kasi w Australii ma swą wymowę, jest zachętą do uprawiania tego pięknego sportu przez młodych ludzi. Trenuję teraz 29 dziewcząt i chłopców, z których aż dziesięciu sięgnęło w tym roku po tytuły mistrza Polski, zaś jedenastu znajduje się w kolarskiej kadrze Polski.

– To piękny dzień dla Kasi i dla mnie - mówił w środę dziennikarzom wyrażnie wzruszony Robert Taciak, trener na medal, zasłużenie nagrodzony, jak jego podopieczna, przez marszałka Marka Woźniaka.
 


Marszałek Marek Woźniak i sześcioro najlepszych sportowców Wielkopolski 2012 roku.

Obok Katarzyny Pawłowskiej wyróżnieni także zostali: Julia Michalska-Płotkowiak z poznańskiego Trytona (brązowa medalistka olimpijska z Londynu, wioślarska dwójka podwójna - wspólnie z Magdaleną Fularczyk z Bydgostii), Karolina Kucharczyk (złota medalistka paraolimpijska w skoku w dal z Kadeta Rawicz), Marta Walczykiewicz (kajakowa wicemistrzyni Europy z KTW Kalisz), Natalia Madaj (wioślarska wicemistrzyni Europy z Posnanii), Szymon Ziółkowski (brązowy medalista ME w rzucie młotem z AZS OŚ Poznań) i Bartosz Kołecki (brązowy medalista ME w taekwondo z AZS OŚ Poznań).

Nagrodzeni również zostali dwaj inni trenerzy wielkopolskich medalistów: Marcin Witkowski (opiekun Julii Michalskiej-Płotkowiak) oraz Bogusław Jusiak (szkoleniowiec Karoliny Kucharczyk).

Marszałek Marek Woźniak wręczył dwie Odznaki Honorowe za Zasługi dla Województwa Wielkopolskiego, a otrzymali je: Eugeniusz Kubiak (znakomity przed laty wioślarz, olimpijczyk z Tokio 1964) oraz Zygmunt Szyfter (honorowy członek AZS, za wieloletnią działalność na rzecz rozwoju i upowszechniania żeglarstwa, szczególnie w środowisku akademickim).

W gronie nagrodzonych znaleźli się także dwaj działacze sportowi: Wojciech Tadeuszak (obecny prezes PTW Tryton Poznań) oraz Jan Bartkowiak (honorowy przewodniczący SZS Wielkopolska). Z kolei Korony Półmaratonów Wielkopolski, marszałek Woźniak wręczył: Małgorzacie Majewskiej, Januaremu Stawiarzowi i Marianowi Zdanowskiemu.

                                                                                       Piotr Kurek


 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL