Jestes 41036670 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-03-15
Przełajowcy jadą do Bieganowa

W najbliższy weekend Mistrzostwa Polski

W najbliższy weekend (11- 12 stycznia 2014) w miejscowości Bieganów rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski w kolarstwie przełajowym. Na trasie rywalizować będą wszystkie kategorie wiekowe od młodzika po kategorię masters i cyklosport. Tytuły mistrza Polski przed rokiem w kategorii elita zdobyli: Magdalena Pyrgies i Marek Konwa.

Standardowo poszczególne wyścigi będą trwać od 20 (młodzik i młodziczka) do 60 minut (elita mężczyzn). Najmłodsi zawodnicy - do juniora młodszego - oraz zawodnicy z kategorii masters i cyklosport będą mogli ścigać się na rowerach MTB.

Organizatorem wyścigu jest Starostwo Powiatowe w Słubicach, a współorganizatorami Urząd Miejski w Cybince i Klub Sportowy „Bizon” Bieganów.

Przed rokiem Mistrzostwa Polski w kolarstwie przełajowym odbyły się w miejscowości Koziegłowy pod Częstochową. Tytuły mistrzowskie w kategorii elita zdobyli: Magdalena Pyrgies i Marek Konwa. Brązowe medale wywalczyli: Magdalena Hałajczak i Andrzej Kaiser (oboje Corratec Team Poznań).

Andrzej Kaiser lubi wyścigi przełajowe. W minioną niedzielę wygrał zawody w kategorii elita w Katowicach.

Do Bieganowa wybiera się Artur Spławski (kategoria III A, czyli 50-54 lata) z Bogdanowa, który w minioną niedzielę startował w Mistrzostwach Świata mastersów w kolarstwie przełajowym - odbyły się w one w szwajcarskim Gossau. Wielkopolanin zajął 17. miejsce i był najlepszy z Polaków.

11-12 stycznia
77. Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym

Organizator: Starostwo Powiatowe w Słubicach, Urząd Miejski w Cybince oraz Klub Sportowy "Bizon" Bieganów
Gdzie: Bieganów
Start: Pierwszy wyścig w sobotę o godzinie 10. Dwudniowa rywalizacja o tytuły mistrza Polski w kategoriach wiekowych wśród kobiet i mężczyzn od młodzików/ młodziczek do zawodników kategorii masters.