R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41687164 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Prawdziwe cross country
na hipodromie Wola

 

Zawody kolarskie w niedzielę 5 lipca 2020


Startują kolarze w wyścigu na hipodromie Wola. Poznań, 8 marca 2020.
Fot. Piotr Kurek

W najbliższą niedzielę na terenie poznańskiego hipodromu Wola odbędą się zawody kolarskie - cross country. Mogą w nich uczestniczyć zawodniczki i zawodnicy z licencjami, jak i amatorzy obojga płci. Zapowiada się sympatyczna impreza sportowa.


Na hipodromie Wola zawody XC odbywały się w końcu lat 90-tych XX wieku, które organizował animator kolarstwa górskiego w Poznaniu i Wielkopolsce Andrzej Glesmann. Po ponad dwudziestoletniej przerwie te piękne tereny były 8 marca tego roku areną zmagań fanów dwóch kółek na rowerach przełajowych. W najbliższą niedzielę, 5 lipca 2020, znów tutaj pojawią się pasjonaci rywalizacji na bicyklach, tym razem MTB.

Startować mogą zawodniczki i zawodnicy wszystkich kategorii wiekowych: od żaczek/ żaków do mastersów (pań i panów). Zawody potrwają kilka godzin, pierwszy wyścig rozpocznie się o godzinie 10.00. 

Trasa liczy 4000 metrów i na jednej rundzie będzie można się solidnie zmęczyć. Okrążeń, w zależności od kategorii wiekowej, do przejechania będzie do jednej (żaczki/żacy) do sześciu (elita mężczyzn i kobiet).

Zgłoszenia do zawodów w formie elektronicznej przez stronę Poznańskiego Towarzystwa Cyklistów (www.ptcpoznan.com.pl)  do dnia 2 lipca 2020 oraz wpłata na konto Poznańskiego Towarzystwa Cyklistów w Santander Bank nr rachunku 03 1090 1476 0000 0001 4315 2353. Wpisowe wynosi 30 złotych. Organizatorzy ograniczają liczbę startujących do 150 osób ze względu na pandemię koronawirusa i rekomendacje Polskiego Związku Kolarskiego. Weryfikacja zgłoszeń i wydawanie numerów startowych w biurze zawodów od godz. 9:00 do godz.9:30 w dniu wyścigu.

Imprezę organizują działacze Poznańskiego Towarzystwa Cyklistów we współpracy z kierownictwem hipodromu Wola oraz przy wsparciu Wielkopolskiego Związku Kolarskiego.

                                  Piotr Kurek
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL