R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41602732 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Jadą z Hanoweru na rowerach

 

Wielkopolska asysta od Rydzyny do Poznania


Rowerzyści z Hanoweru (Edward Dewucki - lider grupy, trzeci z lewej), jadą do Poznania w misji dobrej woli. Jutro, w sobotę 11 maja, około godziny 14-15 pojawią się nad Maltą w asyście wielkopolskich fanów rowerowania.

W związku z dwudziestoleciem współpracy partnerskiej pomiędzy Dolną Saksonią, Dolnym Śląskiem i Wielkopolską polonijny klub sportowy S.C. Polonia z Hanoweru postanowił zorganizować w maju br. przejazd rowerowy na trasie Hanower – Wrocław – Poznań.

Ośmiu rowerzystów jest już w drodze. Wczoraj pokonali niemiecki odcinek trasy między Hanowerem a Cottbus. Dzisiaj znad nadgranicznego miasta przez Głogów (w asyście dolnośląskich kolarzy) w godzinach popołudniowych dotrą do Rudy Żmigrodzkiej (okolice Milicza). Jutro, w sobotę 11 maja, pokonają trasę o długości około 140 kilometrów - z Dolnego Śląska do Poznania.

Grupa z Hanoweru składa się z ośmiu rowerzystów, którzy poruszają na rowerach szosowych. Ich wiek waha się od trzydziestu do sześćdziesięciu lat. Towarzyszy im bus z kierowcą oraz fotoreporter. Szefuje im Edward Dewucki - pasjonat sportu i rekreacji, czynny biegacz i amator pedałowania.

W sobotę rowerzystom z Hanoweru na wielkopolskim odcinku trasy, od Rydzyny do Poznania, towarzyszyć będzie trzech mieszkańców Grodu Przemysła z Drużyny Szpiku. Będzie to Wigosław Jakubowicz, najstarszy z tego grona (kolarze są wiecznie młodzi, więc dokładne cyfry przemilczymy), pasjonat kolarstwa, regularnie startujący w maratonach szosowych, głównie na dystansach średnich. Kolejny to Maciej Norek, który również bardzo często pojawia się na maratonach szosowych. Startował on 3 maja w Wyścigu o Puchar Prezesa Automobilklubu Wielkopolski na torze samochodowym "Poznań". Rafał Stasik - lider tej grupy - jest raczej kolarzem rekreacyjnym, ale starty w maratonach szosowych nie są mu obce.

Całą trójkę łączy miłość do dwóch kółek i czerwone stroje Drużyny Szpiku - ekipy, która łączy radość z jazdy rowerem z promowaniem dawstwa szpiku. Zależy im na tym by wspólne "kręcenie kilometrów" przyczyniało się do wzrostu liczby zarejestrowanych, świadomych, potencjalnych dawców szpiku - ludzi, którzy swoim darem ratują życie. Zależy im, by walczący z nowotworem krwi mieli godne wsparcie i wiedzieli, że nie są osamotnieni w swej walce.

Na ostatnich dwudziestu kilku kilometrach, od Mosiny do Poznania, grupie ośmiu rowerzystów z Hanoweru oraz Drużynie Szpiku towarzyszyć będą Andrzej Kaleniewicz z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego (Departament Sportu i Turystyki) oraz autor Wielkopolskiego Rowerowania Piotr Kurek.

Gdyby ktoś jednak zechciał do nas dołączyć, serdecznie zapraszam do Mosiny na godzinę 12.30 (Rynek). Stamtąd pojedziemy przez most na Warcie w Rogalinku, dalej przez Sasinowo, Czapury, Starołękę nad Jezioro Maltańskie, które wspólnie objedziemy, by na wysokości Poznańskiego Węzła Rowerowego opowiedzieć dziennikarzom, że taka jazda dobrze umacnia współpracę Dolnej Saksonii z Dolnym Śląskiem i Wielkopolską.

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL