R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41827237 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Początki są zawsze trudne

 

Poznański Ruch Obywatelski zorganizował
Rodzinny Piknik Rowerowy w Strzeszynku


Prezydent Poznania Ryszard Grobelny (z prawej) na rowerze. Obok niego (z lewej) Marek Kluj - znakomity przed laty kolarz. Rowerzystów prowadził Andrzej Billert (na przedzie). Zdjęcie wykonane na pięknej ścieżce rowerowej wzdłuż Bogdanki.

W sobotę 11 czerwca 2011 w podpoznańskim Strzeszynku odbył się Rodzinny Piknik Rowerowy. Uczestniczyło w nim zaledwie kilkadziesiąt osób. Zorganizował go Poznański Ruch Obywatelski pod patronatem prezydenta miasta Poznania Ryszarda Grobelnego.

Organizatorzy zaprosili mieszkańców Poznania i okolic, z całymi rodzinami.

"Wsiadajcie na rowery, zabierajcie sąsiadów i dołączcie do peletonu amatorów pedałowania. Pojedziemy drogami rowerowymi naszego miasta nad jezioro w Strzeszynku. Tam ustawiona będzie scena i zagra kapela, zorganizowane będą też zabawy i konkursy z nagrodami. Nie zabraknie i innych atrakcji. Będzie można dobrze zjeść, spotkać wielu znajomych i zawrzeć nowe przyjaźnie. Budujmy razem tradycję rodzinnego rowerowania w Poznaniu. Zapraszamy dzieci z rodzicami i dziadków z wnukami" - można było przeczytać w zaproszeniu skierowanym do poznaniaków przez organizatorów imprezy.


Uczestnicy Rodzinnego Pikniku Rowerowego w Strzeszynku: Zdzisław Obiegała (od lewej), Marek Kluj, Ryszard Grabarek, Krzysztof Rex, Marek Lubawiński, Piotr Kurek i Andrzej Billert.

Pierwsi rowerzyści zjawili się na dziedzińcu Urzędu Miasta przy placu Kolegiackim już o godzinie 10. Na trasę ruszyli o godzinie 11.00. Trasa została podzielona na dwa etapy. Najpierw nad jezioro Rusałka (około 5,5 km), gdzie można było dołączyć do jadących (Smażalnia Ryb u Pani Haliny Woźniak), a o godz. 12.20 pojechali dalej do Strzeszynka. Cała trasa miała długość około 11 km.


Piękne poznanianki, miłośniczki rowerów i zdrowego trybu życia, stanęły z prezydentem Ryszardem Grobelnym do pamiątkowego zdjęcia. Na polanie w Strzeszynku.

Na polanie w Strzeszynku ustawiono estradę, na której śpiewał Piotr Kuźniak i grał zespół "Bardowie". Odbyły się także konkursy sportowe. Uczestnicy imprezy otrzymali mapę ścieżek rowerowych miasta Poznania i okolicznościowe znaczki.


Zielona trawa, przestrzeń i rowery - taki jest podpoznański bardzo rodzinny Strzeszynek. 11 czerwca 2011. 
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL