R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyślij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jesteś 28733072 gościem na naszej stronie
Aktualizowano: 2018-11-11

 
Skandia Maraton MTB wjeżdża
po raz drugi do Olsztyna

 

To będzie zapewne szybka jazda

W najbliższą niedzielę, 13 czerwca w Olsztynie odbędzie się kolejna edycja Skandia Maraton LangTeam. W przepięknej warmińsko-mazurskiej scenerii spotkamy się po raz drugi (przed rokiem impreza odbyła się tutaj 13 września), a w tegorocznym cyklu będzie to 4. już edycja z ośmiu przygotowanych przez ekipę Czesława Langa.


Marcin Nowak z Poznania (60) i Franciszek Sawicki z Konina (182) przed startem do Skandia Maraton Lang Team w Białowieży.

W kalendarzu Skandia Maraton LangTeam nastąpiła zmiana. Kilkanaście dni temu zawodnicy mieli spotkać się w Nałęczowie (29 maja), ale powódź, która nawiedziła nasz kraj spowodowała, że impreza w tym pięknym polskim uzdrowisku została przeniesiona na inny termin i odbędzie się 3 lipca. Zatem w najbliższą niedzielę (13 czerwca) maratończycy MTB spotykają się w Olsztynie.

Jak było poprzednio?

W Białowieży maraton był bardzo szybki, a jego sprinterskie finisze dodały wielu emocji zawodom. Jako pierwsi linię mety minęli cykliści z dystansu Rodzinnego, który w Białowieży liczył 15 kilometrów. Wygrał Piotr Skowroński (Rodzina Samborskich), jednak to Robert i Patryk reprezentujący rodzinę Olechno z położonej kilka kilometrów od Białowieży miejscowości Hajnówka stanęli na najwyższym stopniu podium, a w nagrodę otrzymali piękny rower marki Giant.

W kategorii Mini najlepszy okazał się Bartosz Kołodziejczyk z Chodzieskiego Towarzystwa Rowerowego. Najlepszą kobietą na tej trasie była Małgorzata Żygiewicz (Gdańsk).

Na dystansie Medio zwyciężył Sławomir Pituch (Corratec Team). Co ciekawe najlepszą kobietą okazała się zaledwie 15-letnia Łucja Pietrzak (Corratec Team). Wychowanka Koźminianki Koźminek wyprzedziła o zaledwie 1 sekundę Izabelę Kłosowską (UKS Wygoda Białystok).

Na królewskim Grand Fondo triumfował Bartosz Banach (Mróz ActiveJet), który wyprzedził Andrzeja Kaisera (Dobre Sklepy Rowerowe - Author) i swojego brata Roberta Banacha (Mróz ActiveJet). Na tym dystansie wystartowało również kilka pań. Ostatecznie ukończyły cztery, które zasługują na wielkie słowa uznania. Najszybsza była Magdalena Hałajczak (Shimano), przed Małgorzatą Zellner (Corratec Team) i Weroniką Hoffmann (Sopot). Czwarta była Monika Lange (Subaru Trek Gdynia).

Teraz Olsztyn!

Przebieg maratonu w Olsztynie może być podobny do tego z białowieskiej puszczy. Na pewno będzie szybki, więc jeśli chcesz się liczyć w czołówce, nie będzie można pozwolić sobie na słabość lub nieuwagę. Pogoń za rywalami będzie kosztować wtedy zbyt wiele sił i energii i niektórzy przekonali się o tym właśnie w Białowieży.

Trasa w Olsztynie prowadzi w głównie po terenach zalesionych. Przebiega w 90 procentach drogami i ścieżkami leśnymi, ale są też odcinki szutrowe i asfaltowe. Ukształtowanie terenu nie powinno sprawiać trudności nawet mniej zaawansowanym zawodnikom - dystanse bowiem nie posiadają trudnych podjazdów i zjazdów. Trasa jednak na pewno będzie szybka, podobnie jak miało to miejsce w Białowieży, kiedy to średnia zawodników na dystansie Grand Fondo wyniosła ponad 35 km/h!

Olsztyńska Skandia może sprawić największe problemy w czasie ewentualnych opadów deszczu. Trudnością może być błoto na niektórych odcinkach, ale nie z takimi przeszkodami radzili sobie już maratończycy tego prestiżowego cyklu.

Czesław Lang zaprasza

- Poprzez maratony Skandii chcemy dać szansę wszystkim, którzy chcą się bawić w jazdę na rowerze i zmierzyć się z innymi pasjonatami - powiedział Czesław Lang. - To, w jaki sposób cykl się rozwija pokazuje, że obraliśmy właściwą drogę. Zrobimy wszystko, by Skandia Maraton z roku na rok był coraz lepszą imprezą.

Cykl maratonów Czesława Langa uchodzi w środowisku za najbardziej medialny i najlepiej zorganizowany. Pula nagród w 2010 roku przekroczy 400 tysięcy złotych, więc nikogo nie powinna dziwić jego coraz większa popularność. A jest o co walczyć! Główną nagrodą jest bowiem Fiat Punto Evo. Samochód zostanie rozlosowany wśród uczestników co najmniej sześciu z ośmiu maratonów podczas finału w Rzeszowie.

Na antenie

Ci, którzy nie zdołają dotrzeć do Olsztyna, a będą chcieli zobaczyć swoich bezpośrednich rywali w akcji, będą mogli obejrzeć zmagania kolarzy na antenie telewizji. TVP Sport przygotuje 25-minutową relację. Będzie można ją zobaczyć 18 czerwca o godzinie 23:00 i 19 czerwca o 8:30.

Atrakcje

Na wszystkich, którzy odwiedzą Lotnisko Aeroklubu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie czeka masa atrakcji. Będzie samochód wystawienniczo-serwisowy Shimano oraz sieci Dobre Sklepy Rowerowe. Na zwycięzców dystansu rodzinnego czeka rower Giant Boulder. Poza tym do wylosowania wśród wszystkich uczestnikowi będzie między innymi skuter Zumico i dwuosobowy weekend w SPA Nałęczów. W miasteczku stanie także wielki telebim, na którym będzie można obejrzeć relacje telewizyjne z poprzednich edycji oraz zapoznać się z aktualnymi wynikami.

Dodajmy, że na wszystkich imprezach Skandia Maraton Lang Team swoje stoisko będzie miała Fundacja Pani Ewy Błaszczyk „AKOGO?”. Obecność fundacji związana jest z promocją Tour de Pologne dla Amatorów podczas 6. etapu 67. edycji Tour de Pologne. Na miejscu będzie można pobrać formularz i zapisać się na wspaniałą przygodę, z której dochód przeznaczony jest na szczytny cel.

Co dalej?

Kolejne edycje Skandia Maraton LangTeam zostaną rozegrane: w Sopocie (27 czerwca), w Nałęczowie (3 lipca), Białymstoku (12 września), a finałowe zawody odbędą się w Rzeszowie (26 września).

Informacje o Skandia Maraton Lang Team w Olsztynie

Start o godz. 11.00 w miasteczku zawodów na lotnisku Aeroklubu Warmińsko Mazurskiego przy ul. Lotniczej.

Dystanse:

Rodzinny- 8 km
Mini - 28 km
Medio - 53 km
Grand Fondo - 73 km


Materiał prasowy firmy Lang Team

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzieży rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL