R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyślij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jesteś 28722037 gościem na naszej stronie
Aktualizowano: 2018-11-11

 
16 kwietnia początek w Chodzieży

 

W Warszawie zaprezentowano
cykl Skandia Maraton Lang Team 2011


Czesław Lang i Paweł Ziemba od pięciu lat, od kwietnia 2007 roku, organizują przestrzeń dla pasjonatów maratonów MTB w Polsce. Szczawno-Zdrój, 3 maja 2008.

W siedzibie głównego sponsora - Skandia Życie Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. - odbyła się uroczysta prezentacja cyklu maratonów Skandia Maraton Lang Team 2011 z udziałem sponsorów, przedstawicieli miast-organizatorów oraz dziennikarzy. Gospodarzami prezentacji byli Prezes Zarządu Skandia Życie Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. - Paweł Ziemba oraz Dyrektor Generalny Lang Team - Czesław Lang.

- W tym roku obchodzimy pięciolecie organizacji maratonów wraz z naszym sponsorem firmą Skandia Życie Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Bardzo się cieszę, że na prezentacji znaleźli się przedstawiciele miast goszczących Skandia Maraton Lang Team. W ubiegłym roku, łącznie w całym cyklu, wzięło udział blisko 7000 osób i mamy nadzieję, że w sezonie 2011 pobijemy ten wynik - powiedział Czesław Lang.

Skandia Maraton Lang Team to impreza przeznaczona dla wszystkich miłośników roweru. W ubiegłym roku najmłodszy uczestnik miał zaledwie 4 lata, za to najstarszy ponad 80. Na zawodników czekają cztery dystanse: Rodzinny, Mini, Medio i Grand Fondo. Kluczową zmianą jest brak klasyfikacji generalnej na dystansie Rodzinnym. Wszyscy uczestnicy tego najkrótszego wyścigu otrzymają natomiast certyfikat ukończenia zawodów, zostaną również wśród nich rozlosowane nagrody.


Prezes Skandii Paweł Ziemba (od lewej), burmistrz Chodzieży Jacek Gursz i Francuz Alain Mompert. Chodzież, 25 kwietnia 2010.

Drugą istotną zmianą jest wprowadzenie klasyfikacji Open na dystansie Grand Fondo. Wszyscy zawodnicy posiadający licencje kolarską, będą klasyfikowani oddzielnie, a nie jak to dotychczas było łącznie z amatorami. To sprawi, że rywalizacja będzie jeszcze ciekawsza.


Radek Lonka, Agnieszka Gulczyńska i Lech Piasecki. Chodzież, 25 kwietnia 2010.

Jak co roku zmagania w Skandia Maraton Lang Team będzie można oglądać za pośrednictwem Telewizji Polskiej – TVP 1, TVP INFO i TVP Sport. Wśród patronów medialnych znaleźli się również, między innymi, Onet.pl, RMF FM, "Polska - Głos Wielkopolski", "Przegląd Sportowy".


Wiceburmistrz Chodzieży Piotr Witkowski, z żoną i córką na zdjęciu, jest jednym z najbardziej znanych maratończyków MTB w środowisku ludzi władzy i samorządu.

Oprócz wspaniałej oprawy, organizatorzy przygotowali również fantastyczne nagrody z Fiatem Punto, jako nagrodą główną. Wielka zabawa rowerowa pod znakiem Skandii i Czesława Langa zaczyna się już 16 kwietnia w Chodzieży.

W uroczystej prezentacji tegorocznego cyklu Skandia Maraton Lang Team w Warszawie uczestniczyli włodarze Chodzieży: burmistrz Jacek Gursz i wiceburmistrz Piotr Witkowski - obaj pasjonaci rowerów, uczestnicy wielu maratonów MTB.

xxx

Piąty rok z rzędu autor Wielkopolskiego Rowerowania Piotr Kurek będzie startował w cyklu Skandia Maraton Lang Team. Mam za sobą dwadzieścia startów z dojazdem zawsze do linii mety, od tego pierwszego w kwietniu 2007 w Chodzieży - zawsze na dystansie Mini. W tym roku siedem edycji - z tą pierwszą już za dziewięć dni - w Chodzieży. W połowie maja (14) będzie Kraków, dwa tygodnie później Nałęczów (28 maja), przed wakacjami Gdańsk (18 czerwca). I po letniej przerwie trzy kolejne edycje: 10 września w Rzeszowie, 17 września w Białymstoku i wielki finał, jak przed dwoma laty, w Kwidzynie.

Wielkopolskie Rowerowanie, jak w minionych latach, będzie blisko pasjonatów MTB - amatorów i zawodowców. Od pierwszej edycji w wielkopolskiej Chodzieży po finał 1 października w Kwidzynie. 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzieży rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL