R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyślij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jesteś 28734608 gościem na naszej stronie
Aktualizowano: 2018-11-11

 
Adrian Brzózka chwali Puchar Polski Skandia

 

Zawodnik JBG-2 Professional Team
wygrał na dystansie Grand Fondo w Krakowie


To była piękna jazda. Na krakowskich Błoniach na dystansie Grand Fondo (90 kilometrów) triumfował Adrian Brzózka (rocznik 1987, JBG-2). Zacięty bój o drugie miejsce stoczyli Andrzej Kaiser (z lewej) i Marek Galiński, którzy na mecie byli dwie sekundy za zwycięzcą. Drugi był Andrzej Kaiser (Shimano Polska), trzeci Marek Galiński (JBG-2).

Adrian Brzózka zwyciężył w Krakowie na dystansie Grand Fondo podczas drugiej edycji Skandia Maraton Lang Team. Zawodnik JBG-2 został również pierwszym liderem Pucharu Polski Skandia w Maratonach MTB, który został zainaugurowany na krakowskich Błoniach.

– W którym momencie i jak doszło do rozerwania głównej grupy?

– Pierwsza grupa, która liczyła około 10 osób praktycznie razem jechała przez połowę trasy. Na jednym z dłuższych podjazdów w połowie drugiej rundy zaatakował Andrzej Kaiser i za jego plecami zdołałem się utrzymać tylko ja i Marek Galiński.

– Odjechaliście w trójkę, ale to JBG-2 miało liczebną przewagę. Czy próbowaliście to wykorzystać, próbując na przykład pojedynczych skoków, które wymęczyłyby waszego rywala?

– Wiedzieliśmy, że goni nas mocna grupa, dlatego nie było między nami wielkiej rywalizacji. Współpraca układała się dobrze, pracowaliśmy niemal do samej mety, a wszystko rozstrzygnęło się na finiszu.

– Na finisz zachowałeś najwięcej sił i udało ci się wygrać. Zostałeś tym samym pierwszym liderem cyklu Pucharu Polski Skandia w Maratonie MTB. Czy zamierzasz bronić tego prowadzenia.

– Jeszcze się dokładnie nie zapoznawałem z kalendarzem Pucharu Polski. Jeżeli będzie się to komponowało z naszymi ustaleniami i wcześniejszymi planami, to nie wykluczamy kolejnych startów. W tym samym czasie co Skandia mieliśmy w planach start w Portugalii, ale problemy logistyczne wykluczyły nas z tego występu. Postanowiliśmy więc wystartować w Krakowie i jak widać z sukcesami.

– Jakie jest twoje zdanie na temat powstania Pucharu Polski Skandia. Czy to dobry pomysł?

– Na pewno jest to dobry pomysł. Jest to puchar dla zawodowców, gdyż są to jedyne chyba zawody, gdzie trzeba okazać licencję. To duży plus tych zawodów, no i sporą renomą jest triumf w Pucharze Polski. Nagrody finansowe na pewno będą przyciągać zawodników, gdyż bardzo tego brakuje na innych wyścigach.

– Pula nagród to aż 5000 zł na każdą edycję. Chyba tego brakowało?

– Dokładnie tak. Takich nagród dawno nie było w kolarstwie górskim. Kiedyś było bardzo dobrze z nagrodami, potem nastąpił regres i ciągle spadało to w dół. Tegoroczna inicjatywa pozwala wierzyć, że takie zawody i takie nagrody nakręcą koniunkturę na kolarstwo górskie w Polsce.


Klasyfikacja Pucharu Polski Skandia po 1. edycji

1. Brzózka Adrian (JBG-2 Professional MTB Team) 23 pkt.
2. Kaiser Andrzej (Corratec Team) 20
3. Galiński Marek (JBG-2 Professional MTB Team) 18
4. Halejak Wojciech (Mróz ActiveJet) 17
5. Banach Bartosz (Mróz ActiveJet) 16
6. Osicki Kornel (JBG-2 Professional MTB Team) 15
7. Dorożała Aleksander (Kross Racing Team) 14
8. Kowal Mariusz (BDC Team) 13
9. Krzywy Krzysztof (Corratec Team) 12
10. Jusiński Adrian (BSA Pro Tour) 11
11. Tecław Radosław (Corratec Team) 10
12. Banach Robert (Mróz ActiveJet) 9
13. Truszczyński Piotr (BSA Pro Tour) 8
14. Brzózka Jacek (JBG-2 Professional MTB Team) 7
15. Żero Artur (BSA Pro Tour) 6

x

Adrian Brzózka otrzymał za zwycięstwo 2500 złotych, Andrzej Kaiser za drugie miejsce - 1500 złotych i Marek Galiński za trzecie miejsce - 1000 złotych.

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzieży rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL