R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyślij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jesteś 28738104 gościem na naszej stronie
Aktualizowano: 2018-11-14

 
Jadę do Rzeszowa: dwudziesty start!

 

W niedzielę wielki finał
Skandia Maraton Lang Team 2010

Przed pasjonatami kolarstwa górskiego wielki finał Skandia Maraton Lang Team 2010! Impreza odbędzie się 26 września w Rzeszowie. Start o godzinie 11.00 przy ulicy Trasa Zamkowa obok Centrum Widowiskowo-Sportowego. Będę w Rzeszowie, startuję, jadę pod raz dwudziesty maraton Skandii i Czesława Langa. Ładny jubileusz!!!


Trzech najlepszych w Nałęczowie, 3 lipca 2010, dystans Mini, kategoria M6: Czesław Sudra z Pabianic (drugie miejsce), Stanisław Heleniak z Gdańska (pierwsze miejsce) i Piotr Kurek z Poznania (trzecie miejsce).

Ruszam już w piątek do miasta, którym od wielu lat rządzi, kieruje z niebywałym poparciem społecznym prezydent Tadeusz Ferency, by w niedzielę wystartować po raz szósty w tym roku w cyklu maratonów Skandii i Czesława Langa.

Startuję w maratonach Skandii i Czesława Langa od początku, od kwietnia 2007 roku. W tym pierwszym roku startów zaliczyłem jeden - inauguracyjny w Chodzieży. W roku następnym brałem udział we wszystkich sześciu (Chodzież, Szczawno-Zdrój, Bielawa, Nałęczów, Jelenia Góra, Gdańsk), przed rokiem także pedałowałem z entuzjazmem i radością we wszystkich siedmiu edycjach Skandia Maraton Lang Team (Chodzież, Białowieża, Bielawa, Nałęczów, Gdańsk, Olsztyn, Kwidzyn).

W tym roku z siedmiu edycji brałem udział w pięciu (Chodzież, Bielawa, Białowieża, Gdańsk, Nałeczów), nie startowałem w Olsztynie i Białymstoku. Do Rzeszowa wybieram się z radością - to będzie mój mały jubileusz: dwadzieścia maratonów MTB Skandii i Czesława Langa. Ukończonych, z miejscami na podium aż trzy razy.

Pisałem o nich wszystkich na swej stronie internetowej (www.kurek-rowery.pl), relacjonowałem także ich przebieg na stronie Skandii. Trzy ostatnie lata w dużym stopniu rytm życia wyznaczał mi kalendarz Skandia Maraton Lang Team.

Dziesiątki poznanych ludzi, przede wszystkim rówieśników - Andrzej Kaczmarek, Kazimierz Gogolewski (obaj z Poznania), Czesław Sudra z Pabianic, Stanisław Heleniak z Gdańska, panów po 60. roku życia, którzy mają zdrowie, pasję do ścigania i lubią być w różnych miejscach Polski z Czesławem Langiem i Pawłem Ziemba - i ich ludźmi.

Dziewiętnaście maratonów Skandii i Czesława Langa za mną. Przez cztery lata poznałem kawał Polski, setki ludzi, widzialem ich emocje i je opisywałem. Jestem częścią wielkiej polskiej rodziny MTB, która w niedzielę spotyka się w Rzeszowie.

To ma być wielkie święto kolarstwa górskiego. Być może pojawi się w tym mieście Marek Galiński, kikunastokrotny mistrz Polski i zarazem czterokrotny olimpijczyk, z którym w środę rozmawiałem, i który nie wykluczył, że wystartuje w ostatniej, ósmej edycji Skandia Maraton Lang Team.

Trasa w Rzeszowie

Start będzie zlokalizowany w centrum Rzeszowa (Trasa Zamkowa obok Centrum Widowiskowo-Sportowego) z długimi odcinkami dojazdu i powrotu po asfalcie. Trasa maratonu prowadzi po odkrytych terenach podmiejskich z niewielkimi fragmentami lasów. Trasa bardzo szybka, nietrudna technicznie z pewną ilością krótkich zjazdów i podjazdów, przebiega drogami asfaltowymi, polnymi, szutrowymi i ścieżkami leśnymi.

Dystans Mini (33 km) będzie łatwy, bez trudnych podjazdów i zajazdów. Trudność tras Medio (52 km) i Grand Fondo (84 km) polega głównie na długich dystansach.

Nagrody w Rzeszowie

Na miejscu tradycyjnie na uczestników czeka wiele atrakcji - nagrody (do wylosowania, między innymi, skuter Zumico i dwuosobowy weekend w SPA Nałęczów), stoiska, a także jak zawsze wspaniała scenografia i kolarska atmosfera. Szczególnie serdecznie organizatorzy zapraszają rodziny, dla nich przewidziano specjalny dystans - 10 kilometrów. Na najlepszą rodzinę czeka atrakcyjna nagroda - rower Giant Boulder!

Główną nagrodą w obecnej edycji cyklu Skandia Maraton Lang Team jest Fiat Punto Evo. Samochód zostanie rozlosowany podczas finału w Rzeszowie wśród uczestników co najmniej sześciu z ośmiu maratonów (przed rzeszowską edycją jest ich 118), którzy wezmą udział w konkursie i odpowiedzą poprawnie na pytania związane z wyścigiem.
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzieży rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL