R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyślij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jesteś 28727311 gościem na naszej stronie
Aktualizowano: 2018-11-11

 
Skandia Maraton Lang Team
wraca do Kwidzyna

 

Fiat Punto główną nagrodą w cyklu 2011


W chwilę po podpisaniu umowy. Janusz Świder (od lewej), Andrzej Krzysztofiak i Czesław Lang. Kwidzyn, 25 marca 2011.

25 marca w Urzędzie Miasta Kwidzyna, w obecności burmistrza - Andrzeja Krzysztofiaka, dyrektora Kwidzyńskiego Centrum Sportu i Rekreacji - Janusza Świdra i dyrektora generalnego Lang Team - Czesława Langa, doszło do podpisania umowy na organizację wielkiego finału Skandia Maraton Lang Team 2011. Siódma edycja maratonu odbędzie się 1 października.

Kwidzyn to miasto od wielu lat związane z kolarstwem i sportem na najwyższym poziomie. W 1997 roku odbyła się tutaj inauguracyjna edycja Żywiec Grand Prix MTB, przez miasto wielokrotnie przejeżdżał wyścig Tour de Pologne, a kolarze walczyli tutaj na lotnych premiach. Skandia Maraton Lang Team wraca do Kwidzyna po roku przerwy. W 2009 roku odbyła się tu finałowa edycja Skandii z udziałem blisko 700 osób. W tym roku włodarze miasta zapowiadają rekordową frekwencję.

Pomóc ma w tym zaangażowanie miasta i szkół w to rowerowe święto. Padła propozycja usytuowania miasteczka startowego w samym centrum Kwidzyna, na zrewitalizowanym i nowo oddanym pięknym placu imienia Jana Pawła II. Wszystko po to, aby wyjść do ludzi, przyciągnąć ich na trasy i zainteresować aktywną formą spędzania wolnego czasu. Szkoły od września będą miały wewnętrzne eliminacje do wyścigu, a najlepsi wystartują w koszulkach miasta Kwidzyna.

Podobnie jak przed dwoma laty, kwidzyńska edycja będzie finałową. W związku z tym przewidziano wiele atrakcji i nagród. Kulminacyjnym punktem imprezy będzie wielkie losowanie głównej nagrody, którą w tym roku będzie samochód Fiat Punto. Przypomnijmy, że dwa lata temu, szczęśliwym posiadaczem Mazdy 2 został poznaniak Andrzej Kaczmarek - trzykrotny uczestnik Wyścigu Pokoju.

 

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzieży rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL