R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyślij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jesteś 27722534 gościem na naszej stronie
Aktualizowano: 2018-08-16

 
Startujemy w sobotę w Warszawie

 

Skandia Maraton Lang Team 2014:
siedem imprez od kwietnia do października


Ewa Włoszczowska i Czesław Lang. Skandia Maraton Lang Team, kwiecień 2013.
Fot. Piotr Kurek

Atmosfera kolarskiego święta, trasy dostosowane do zróżnicowanego poziomu uczestników, pasjonaci rowerów w różnym wieku, miła atmosfera - czyli Skandia Maraton Lang Team. Cykl ma już siedem lat za sobą i w najbliższą sobotę zaczyna ósmy sezon. Początek w najbliższą sobotę (26 kwietnia) w Warszawie, na Agrykoli.


Siedem imprez i siedem lokalizacji

Skandia Maraton Lang Team przejedzie w tym roku przez całą Polskę. Pasjonaci rowerów zagoszczą na Pomorzu, w Polsce centralnej i na południu. Start - już w sobotę - w Warszawie. Do wyboru - cztery dystanse: Rodzinny – 6 km, Mini – 38 km, Medio – 60 km i trasa dla zawodowców - Grand Fondo - 81 km. Kolejne edycje cyklu odbędą się w: Krakowie (31 maja), Bytowie (14 czerwca), Bukowinie Tatrzańskiej (28 czerwca), Krokowej (5 lipca), Dąbrowie Górniczej (27 września) i Kwidzynie (4 października - wielki finał).

Trasa w Warszawie

Trasa maratonu płaska, bardzo szybka i nietrudna technicznie; przebiega głównie drogami utwardzonymi, ścieżkami rowerowymi oraz na niewielkich odcinkach terenowych o twardym podłożu. Dodatkową atrakcją dla uczestników będzie konieczność pokonania kładki nad ul. Czerniakowską na około 2 km przed metą. Parada Rodzinna przebiega ulicami i alejkami wokół Parku Agrykola, na trasie do pokonania będzie podjazd pod Agrykolę.

Głos organizatora

- W ubiegłym roku w naszych maratonach wystartowało kilka tysięcy uczestników. To dla nas dowód na to, że to, co robimy ma sens - mówi dyrektor generalny zawodów Czesław Lang. - W tym roku startujemy z całym cyklem po raz drugi z rzędu w Warszawie. Niełatwo zorganizować maraton w stolicy. To dla nas dodatkowa mobilizacja. Mieszkańców Warszawy spotykamy na wszystkich trasach naszego cyklu. Dlatego zależało nam na tym, by ponownie wyjść im naprzeciw i wrócić ze Skandią Maratonem Lang Team do stolicy. Udało się - dodał Czesław Lang. W tym miejscu warto przypomnieć, że Warszawa gościła maratończyków MTB spod znaku Skandii po raz pierwszy w roku 2007.
 


Aleksander Dorożała, na zdjęciu w rozmowie z dziennikarzem TVP, przed rokiem był najszybszy w Warszawie na dystansie Grand Fondo.
Fot. Piotr Kurek

Skandia Maraton - zabawa i wyzwanie

- Nasze maratony organizujemy od ośmiu lat. Bawimy się i tworzymy ciekawą inicjatywę. Na początku była nas garstka, a dziś jeżdżą z nami tysiące osób - mówi Paweł Ziemba, prezes zarządu Skandia Życie TU S.A. - Chcę dziś podziękować włodarzom miast, które z nami współpracują. Logistyka naszych przedsięwzięć to duże wyzwanie - dodaje Paweł Ziemba. - Sprawiać, by Polakom się chciało. By chciało nam się żyć aktywnie. To nasz cel. Szalenie ważne, podczas maratonów Skandii, jest także to, by każdy zawodnik czuł się, jak uczestnik profesjonalnego wyścigu. Dlatego zapewniamy startującym indywidualny pomiar czasu i gwarantujemy, że podczas naszego maratonu można się poczuć tak, jak podczas startu w Tour de Pologne. Stawka jest inna, ale za to - jest nas więcej! - kończy stały uczestnik maratonów Skandii.

Wielkopolanie w maratonach
Skandii i Czesława Langa

W sobotę do Warszawy na pierwszy w tym roku maraton Skandii i Czesława Langa wybierają się najlepsi kolarze górscy Wielkopolski.

Aleksander Dorożała przed rokiem triumfował w stolicy na dystansie Grand Fondo i zamierza jako zawodnik teamu AirBike Merx z Wągrowca powtórzyć swój sukces. – Zmieniłem system przygotowań do sezonu 2014, jestem w dobrej dyspozycji, ale ściganie w Warszawie będzie bardzo szybkie i do pewnego stopnia będzie przypominało loterię - mówi mieszkaniec Poznania. I dodaje: – Ale jestem dobrej myśli.

Euro Bike Kaczmarek Electric MTB Team, kierowany przez Piotra Pawlaka, wyrusza do Warszawy w sile dwudziestu czterech osób i chciałby jak w latach poprzednich powalczyć drużynowo o prymat w tym najbardziej prestiżowym i medialnym cyklu maratonów na rowerach górskich w naszym kraju.

– Michał Kowalczyk, Andrzej Kaiser, Zbigniew Górski, Jakub Najs, Bartosz Kołodziejczyk, Tadeusz Korzeniewski - to ci z naszego teamu, którzy będą walczyć o zwycięstwa na dystansach Grand Fondo i Medio - mówi Piotr Pawlak, który dwa lata temu triumfował w klasyfikacji generalnej Skandia Maraton Lang Team na dystansie Mini w kategorii M4. – Ja sam także wystartuję na dystansie Mini.


Skandia Maraton Lang Team w Warszawie, kwiecień 2013. Ostatnie chwile przed startem zawodniczek i zawodników na dystansie Grand Fondo.

Fot. Lang Team

W teamie Euro Bike Kaczmarek Electric MTB nie zabraknie Andrzeja Kaczmarka (trzykrotnego uczestnika Wyścigu Pokoju) i Kazimierza Gogolewskiego, którzy od lat należą do czołówki polskich 60-latków na dystansie Mini.

Duda-Cars Rybczyński MTB Team z Poznania wysyła jedenastu zawodników. Na dystansie Grand Fondo wystartują: Michał Górniak, Paweł Górniak, Maciej Kasprzak, Mateusz Mróz, Mateusz Rybczyński i Grzegorz Napierała. Trasę Medio w wyścigowym rytmie pokonają: Mariusz Czarnota, Adam Chojnacki, Zygmunt Kurpisz, Filip Jeleniewski i Artur Sobkowiak.

Z tej ekipy najbardziej utytułowany jest Mateusz Mróz, który 19 lat ścigał się na szosie, Mateusz Rybczyński też ma spore kolarskie osiągnięcia. Michał Górniak przed rokiem wygrał wszystkie zawody na dystansie Grand Fondo wśród zawodników bez licencji, natomiast Adam Chojnacki był w swej sportowej karierze pięciokrotnym mistrzem Polski w zapasach.

Rywalizacja dziennikarzy

W Warszawie odbędą się Mistrzostwa Polski Dziennikarzy w Skandia Maraton Lang Team. Ludzie mediów rywalizować będą na dystansie Mini, a zatem 38 kilometrów. Panie klasyfikowane będą w jednej kategorii - open, natomiast mężczyzni - w dwóch, do 45 lat i powyżej 45 lat.

W tym miejscu można poinformować, że energetycy swój krajowy championat rozgrywać będą w Krakowie, natomiast strażacy w Bytowie.

Przed rokiem stałem na podium na warszawskiej Agrykoli, trzecie miejsce w rywalizacji dziennikarzy po 45. roku życia. Jestem w dobrej formie i chciałoby się ten sukces sprzed roku powtórzyć. Ale nawet jeśli nie stanę na podium, będzie to mój trzydziesty trzeci start w maratonach Skandii i Czesława Langa. Od kwietnia 2007, od imprezy w Chodzieży, w wyścigowym rytmie (amatorskim) objechałem całą Polskę, będąc zawodnikiem i zarazem kronikarzem imprezy, bez której trudno sobie wyobrazić rodzime MTB.

                                                      Piotr Kurek

26 kwietnia 2014
Skandia Maraton Lang Team 2014

Organizator: Lang Team, Skandia -sponsor tytularny
Gdzie: Warszawa - Agrykola
Start: godzina 11 - dystans Grand Fondo Open, 11.05 - Grand Fondo, 11.10 - Medio, 11.15 - Mini i 11.20 - Rodzinny. Biuro zawodów czynne w piątek od godziny 16 do 19, w sobotę od 8.00 do 10.30. Cztery dystanse do pokonania: Rodzinny - 6 km, Mini - 38 km, Medio - 60 km, Grand Fondo - 81 km.
Więcej informacji: http://www.skandiamaraton.pl


 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzieży rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL