R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyślij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jesteś 29012620 gościem na naszej stronie
Aktualizowano: 2018-12-13

 
Lublin zaprasza maratończyków MTB

 

W niedzielę 27 maja trzecia edycja
Skandia Maraton Lang Team 2012


Lublin miastem inspiracji! To właśnie tutaj 27 maja odbędzie się trzecia edycja Skandia Maraton Lang Team. Setki uczestników wystartują z placu Zamkowego, a dla dziennikarzy oraz strażaków zorganizowane zostaną Mistrzostwa Polski.

Lublin po raz pierwszy znalazł się na mapie Skandia Maraton Lang Team. Dla wszystkich będzie to ciekawe doświadczenie. Start maratonu usytuowano w centrum miasta na placu Zamkowym. Stamtąd zawodnicy ruszą na południe w kierunku Zalewu Zemborzyckiego - ikony wypoczynku i rekreacji dla wszystkich Lublinian. Teren ten określany jest jako raj dla rowerzystów oraz idealne miejsce do aktywnego wypoczynku dla rodzin z dziećmi, młodzieży, dorosłych oraz starszych. Tym samym idealnie wpisuje się w ideę Skandia Maraton Lang Team.

Trasa w Lublinie

Start i meta zlokalizowana jest w ścisłym centrum miasta. Pierwsze kilometry oraz powrót na metę prowadzą głównie asfaltem. W dalszej części rywalizacji na trasie przeważają ścieżki leśne, na których w przypadku opadów może pojawić się sporo błota. Trasa na wszystkich dystansach jest łatwa technicznie i stosunkowo płaska.

Puchar Polski Skandia Maraton Lang Team

W Lublinie odbędzie się trzecia runda Pucharu Polski Skandia Maraton Lang Team. W rywalizacji kobiet niepokonana pozostaje Magdalena Hałajczak z poznańskiego Corratec Team. Wśród mężczyzn nastąpiło przetasowanie po maratonie w Białymstoku. Na prowadzenie wysunął się Bartosz Banach z HP-Sferis. Ekipa ta wyszła również na czoło klasyfikacji drużynowej.

Mistrzostwa Polski Dziennikarzy i Strażaków

Mistrzostwa Polski Dziennikarzy w Skandia Maraton Lang Team odbędą się na dystansie Mini, w kategoriach wiekowych: Kopiety Open i Mężczyzn do 45 roku życia i powyżej 45 lat. Swój udział należy zgłosić w Biurze Zawodów - osobna lista startowa.

Mistrzostwa Polski Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Skandia Maraton Lang Team rozegrane zostaną również na dystansie Mini, w tych samych kategoriach wiekowych co wśród dziennikarzy. Zgłoszenia udziału będą przyjmowane bezpośrednio w Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP.

Atrakcje

Na wszystkich, którzy przyjadą do Lublina czeka masa kolarskich atrakcji. Tradycyjnie skorzystać będzie można z wozu wystawienniczo-serwisowego Shimano. Gościć będą przedstawiciele renomowanej marki Brunox. Pojawi się stoisko z odżywkami Vitarade, które trafią do każdego uczestnika w pakiecie startowym, aby nikomu nie zabrakło sił na trasie. Ponadto produkty Vitarade, ze specjalnej linii Skandia Maraton Lang Team znajdą się na bufetach. W miasteczku stanie także telebim, na którym będzie można obejrzeć relacje telewizyjne z poprzednich edycji oraz zapoznać się z aktualnymi wynikami.

Nagrody

Tradycyjnie na zakończenie maratonu odbędzie się losowanie nagród wśród wszystkich startujących na dystansie Mini, Medio i Grand Fondo. W loterii może wygrać każdy. Aby tak się stało należy dodatkowo zakupić za symboliczną złotówkę opaskę Skandia Maraton Lang Team, a paragon z numerem startowym napisanym na odwrocie, wrzucić do urny. Pieniądze zebrane z opasek, zostaną przekazane na Fundację Dariusza Michalczewskiego „Równe Szanse”.

W puli nagród na każdą edycję znalazły się m.in.: zegarki Festina z limitowanej serii Tour de Pologne, rower elektryczny Green Eco Trade, zestawy odżywek Vitarade, a na wybranych edycjach nartorolki Skike Solo.

Nagród nie zabraknie również dla najlepszych w swojej kategorii wiekowej, na każdym z dystansów. Jeśli staniesz na podium, masz szansę otrzymać: produkty ufundowane przez firmę Skan, zegarki Festina, akcesoria i osprzęt Shimano, odżywki Vitarade, stroje kolarskie Vitesse z kolekcji Skandia Maraton Lang Team z membrany Zero Wind. Ponadto: okulary Polaroid, nagrody ufundowane przez Harfa-Harryson, a także kupony wyjazdowe Vacansoleil.

Nie zapominajmy także o nagrodzie głównej. Jeep Compass może być twój jeśli tylko zdecydujesz się wziąć udział i ukończyć, przynajmniej trzy edycje Skandia Maraton Lang Team na dystansie Mini, Medio lub Grand Fondo. Jeżeli przejechałeś już maraton w Krakowie i w Białymstoku, to jeśli pojawisz się w Lublinie, możesz mieć już zaliczone niezbędne trzy edycje. Jeśli cię brakowało na poprzednich edycjach, to jeszcze nic straconego. Po Lublinie Skandia Maraton Lang Team zawita również w Gdańsku, Bytowie, Rzeszowie i Kwidzynie. Bądź czujny, nie przegap okazji! 

Na antenie

Ci, którzy nie zdołają dotrzeć do Lublina, lub będą chcieli zobaczyć własną rywalizację, jak i swoich bezpośrednich rywali w akcji, będą mogli obejrzeć zmagania kolarzy na antenie telewizji TVP:

Zapowiedzi i podsumowania w programie „Kawa czy Herbata”
Kronika w TVP 1 - emisja 28.05.2012r. godz. 17:23
Reportaż w TVP Sport (25 minut) emisja 2.06.2012r. godz. 12:55 + powtórki
(3.06 o godz. 9:00, 4.06 o godz. 17:15, 5.06 o godz. 11:35)
Reportaż w TVP INFO (25 minut) emisja 3.06.2012r. godz. 7:00
Newsy w serwisach sportowych Telewizji Polskiej

Co dalej?

Miesiąc maj stał pod znakiem Skandia Maraton Lang Team. Kraków, Białystok i Lublin to miejsca, które odwiedziliśmy. W pierwszy weekend czerwca, a konkretnie w niedzielę 3 czerwca zapraszamy wszystkich nad polskie morze. Czwarta edycja Skandia Maraton Lang Team odbędzie się w Gdańsku.

Informacje o Skandia Maraton Lang Team Lublin

Start: godz. 11.00, plac Zamkowy
Dystans: Rodzinna parada - 10 km, Mini - 37 km, Medio - 52 km, Grand Fondo - 88 km
Przewyższenia: Mini - około 80 m, Medio - ok. 140 m, Grand Fondo - ok. 240 m
Trudność: 2
Zalecane ogumienie: średnie – protektor (1,9 - 2,1)
Bufety na trasie: Mini - 1, Medio - 2, Grand Fondo - 4
Biuro zawodów: plac Zamkowy


 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzieży rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL