R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyślij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jesteś 27722520 gościem na naszej stronie
Aktualizowano: 2018-08-16

 
Zawodowcy i amatorzy
startują razem na Błoniach

 

Skandia Maraton Lang Team 2012
rusza w najbliższą niedzielę w Krakowie

 
Najlepsi przed rokiem pod Wawelem na dystansie Grand Fondo: 1. Adrian Brzózka, 2. Andrzej Kaiser, 3. Marek Galiński. Kraków, 14 maja 2011.

W najbliższą niedzielę, 6 maja, w Krakowie odbędzie się pierwsza edycja Skandia Maraton Lang Team 2012. Kraków drugi rok z rzędu gościć będzie miłośników roweru z całej Polski. Pasjonaci MTB, zawodowcy i amatorzy, startują tradycyjnie na krakowskich Błoniach.

Tak było rok temu

Piękna pogoda przyciągnęła do Krakowa kilkuset rowerzystów. Na dystansie rodzinnym było ich blisko 200. Dystans Mini wygrali Patryk Gruszka i Sabina Zamroźniak, na pośrednim dystansie Medio wygrał Michał Kowalczyk, a najlepszą z kobiet była Magdalena Hałajaczak. Królewskie Grand Fondo to rywalizacja amatorów, ale i zawodowców w ramach Pucharu Polski Skandia. Wśród nielicencjonowanych kolarzy wygrali Zbigniew Górski i Agnieszka Gulczyńska. Pierwszym liderem Pucharu Polski Skandia został Adrian Brzózka, który utrzymał tę pozycję do końca sezonu.

Trasa w Krakowie

Start maratonu odbędzie się na krakowskich Błoniach. Z uwagi na start w ścisłym centrum, pierwsze - jak i końcowe - kilometry prowadzić będą głównie asfaltami. Trasa jest stosunkowo szybka, nietrudna technicznie, a odcinki podjazdów i zjazdów nie są specjalnie wymagające. Specyfiką krakowskiego maratonu jest nieprzewidywalność, gdyż odjazd może nastąpić na podjazdach, zjazdach, a także na płaskim terenie, który jest często nieosłonięty i gdzie mogą pojawić się silne podmuchy wiatru.

Puchar Polski i Tauron Cup

W Krakowie, podobnie jak przed rokiem, zainaugurowana zostanie rywalizacja w Pucharze Polski Skandia Maraton Lang Team w Maratonie MTB. Kolarze zawodowi walczyć będą o koszulkę lidera tego cyklu, a także o wysokie nagrody finansowe. W tym roku rywalizacja odbędzie się w kategorii open kobiet i mężczyzn, a do głównych faworytów zaliczani są zawodnicy JBG-2, Corratec Team i HP-Sferis.

Swoje mistrzostwa będą mieli także energetycy. Po raz czwarty zostaną rozegrane Mistrzostwa Polski Energetyków - Tauron Cup. Mistrzostwa są kolejną cykliczną imprezą amatorską promującą sport masowy wśród pracowników branży energetycznej. Do wyścigu zgłosiło się 111 energetyków.

Atrakcje

Na wszystkich, którzy przyjadą do Krakowa czeka masa kolarskich atrakcji. Tradycyjnie skorzystać będzie można z wozu wystawienniczo-serwisowego Shimano. Gościć będą przedstawiciele renomowanej marki Brunox. Pojawi się stoisko z odżywkami Vitarade, które trafią do każdego uczestnika w pakiecie startowym, wraz ze specjalnym bidonem. Ponadto produkty Vitarade, ze specjalnej linii Skandia Maraton Lang Team, znajdą się na bufetach. W miasteczku stanie także telebim, na którym będzie można obejrzeć relacje telewizyjne z poprzednich edycji oraz zapoznać się z aktualnymi wynikami. Dodajmy, że na wszystkich imprezach Skandia Maraton Lang Team swoje stoisko będzie miał włoski region Trentino. Ponieważ ma być piękna słoneczna pogoda, już dziś zapraszamy do stoiska Polaroid, który ufundował wiele nagród. W strefie „przyjemności z oszczędzania” Skandii dowiesz się nie tylko jak skutecznie zarządzać finansami osobistymi, ale również będziesz mógł wziąć udział w konkursach z nagrodami, a także zrelaksować się w specjalnej strefie.

Nagrody

W tym roku organizatorzy cyklu wracają do tradycji losowania nagród na zakończenie każdego maratonu. W loterii może wygrać każdy z uczestników dystansu Mini, Medio, Grand Fondo. Aby tak się stało, należy dodatkowo zakupić za symboliczną złotówkę opaskę Skandia Maraton Lang Team. Zebrane pieniądze z opasek, zostaną przekazane na Fundację Dariusza Michalczewskiego „Równe Szanse”.

W puli nagród na każdą edycję znalazły się, między innymi, zegarki Festina z limitowanej serii Tour de Pologne, rower elektryczny Green Eco Trade, zestawy odżywek Vitarade, a na wybranych edycjach nartorolki Skike Solo.
Nagród nie zabraknie również dla najlepszych w swojej kategorii na każdym z dystansów. Jeśli staniesz na podium, masz szansę otrzymać: produkty ufundowane przez firmę Skan, zegarki Festina, akcesoria i osprzęt Shimano, odżywki Vitarade, stroje kolarskie Vitesse z kolekcji Skandia Maraton Lang Team z membrany Zero Wind. Ponadto: okulary Polaroid, nagrody ufundowane przez Harfa-Harryson, a także kupony wyjazdowe Vacansoleil.

Nie zapominajmy także o nagrodzie głównej. Jeep Compass może być twój jeśli tylko zdecydujesz się wziąć udział i ukończyć przynajmniej trzy edycje Skandia Maraton Lang Team na dystansie Mini, Medio lub Grand Fondo.

Na antenie

Ci, którzy nie zdołają dotrzeć do Krakowa lub będą chcieli zobaczyć własną rywalizację jak i swoich bezpośrednich rywali w akcji, będą mogli obejrzeć zmagania kolarzy na antenie telewizji TVP:

Zapowiedzi i podsumowania w programie „Kawa czy Herbata”
Kronika w TVP 1 - emisja 06.05.2012 r. godz. 18:15
Reportaż w TVP Sport (25 minut) emisja 12.05.2012 r. godz. 14:34 + powtórki
(13.05 o godz. 11:05, 15.05 o godz. 18:20, 18.05 o godz. 8:40)
Newsy w serwisach sportowych Telewizji Polskiej
Reportaż w TVP INFO

Co dalej?

Ruszamy w Krakowie, ale najbliższe tygodnie będą bardzo intensywne dla wszystkich uczestników Skandia Maraton Lang Team. Już sześć dni po inauguracji sezonu zawodowcy i amatorzy MTB spotkają się w Białymstoku, gdzie dzień po maratonie dla mastersów i amatorów zostanie rozegrany wyścig szosowy. Jeszcze w maju spotkamy się w Lublinie (27 maja), a w pierwszy weekend czerwca zapraszamy do Gdańska (3 czerwca).


Informacje o Skandia Maraton Lang Team Kraków

Start: godzina 11.00 - miasteczko zawodów, Krakowskie Błonie przy Al. 3 Maja
Dystanse: Rodzinna Parada – 11 km, Mini - 27 km, Medio - 66 km, Grand Fondo - 93 km
Przewyższenia: Mini – około 490 metrów, Medio – 780 metrów, Grand Fondo – 1040 metrów
Trudność: 3
Zalecane ogumienie: średni protektor (1,9 - 2,1)
Bufety na trasie: Mini - 1, Medio - 4, Grand Fondo - 5
Biuro zawodów: Krakowskie Błonie przy Al. 3 Maja


 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzieży rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL