R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyślij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jesteś 27675672 gościem na naszej stronie
Aktualizowano: 2018-08-14

 
Po raz pierwszy w Bytowie

 

Skandia Maraton Lang Team


Adrian Brzózka wygrał w Krakowie 6 maja 2012 pierwszą edycję Pucharu Polski Skandia Maraton Lang Team. Kto z mężczyzn zwycięży w Bytowie.

Nie opadły jeszcze emocje związane z 69. Tour de Pologne, a Lang Team przygotował już następne. W najbliższy weekend Bytów stanie się stolicą polskiego kolarstwa. W niedzielę 22 lipca odbędzie się piąta edycja Skandia Maraton Lang Team.

Bytów to miasto z wielkimi tradycjami kolarskimi. To właśnie tutaj pierwsze kroki ku zawodowemu kolarstwu stawiało wielu zawodników. Jednym z nich był właśnie Czesław Lang, który za młodych lat jeździł w Ludowym Zespole Sportowym Baszta Bytów, a później organizował w tym mieście wiele wyścigów. Klub Baszta funkcjonuje do dziś, a na starcie z pewnością zobaczymy wielu reprezentantów w charakterystycznych niebieskich strojach. Kilku z nich już odnosiło zwycięstwa w tegorocznej edycji Skandia Maraton Lang Team.

Trasa w Bytowie

Przebiega głównie terenami dwóch przepięknych nadleśnictw: Bytów i Leśny Dwór, pełnych bogatej fauny i flory. Trasa bardzo malownicza, częściowo wzdłuż dorzeczy Słupi, Bytowy i Jutrzenki, a także biegnąca w okolicach jeziora Głębokie. Trasa zróżnicowana technicznie, z przewagą dróg szutrowych i leśnych, ale są też długie odcinki drogami asfaltowymi, zwłaszcza w końcówce wyścigu. Trudność mogą sprawić miejsca piaszczyste, a w czasie opadów błoto. Początek wyścigu płaski, a w dalszej części sporo odcinków interwałowych.

Puchar Polski Skandia Maraton Lang Team

W Bytowie odbędzie się piąta runda Pucharu Polski Skandia Maraton Lang Team. W rywalizacji kobiet przewodzi Magdalena Hałajczak z Corratec Team, ale coraz mocniej naciska ją Magdalena Sadłecka z CCC Polkowice. Wśród mężczyzn pewnie przewodzi Bartosz Banach z HP-Sferis, ale jest jeszcze grupa zawodników, którzy mogą mu zagrozić w końcowym triumfie.

Puchar FIAT Lang Team

Dzień przed zawodami Skandia Maraton Lang Team odbędą się Mistrzostwa Polski Masters i Cyklosportu w jeździe parami na czas w ramach Pucharu FIAT Lang Team. Wszystkich amatorów kolarstwa nie posiadających licencji władze miasta oraz Czesław Lang zapraszają również do udziału w wyścigu o Puchar Burmistrza Bytowa. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.

Atrakcje

Na wszystkich, którzy przyjadą do Bytowa czeka masa kolarskich atrakcji. Tradycyjnie skorzystać będzie można z wozu wystawienniczo-serwisowego Shimano. Gościć będą przedstawiciele renomowanej marki Brunox. Pojawi się stoisko z odżywkami Vitarade, które trafią do każdego uczestnika w pakiecie startowym, aby nikomu nie zabrakło sił na trasie. Ponadto produkty Vitarade, ze specjalnej linii Skandia Maraton Lang Team znajdą się na bufetach. W miasteczku stanie także telebim, na którym będzie można obejrzeć relacje telewizyjne z poprzednich edycji oraz zapoznać się z aktualnymi wynikami. Dodajmy, że na wszystkich imprezach Skandia Maraton Lang Team swoje stoisko będzie miał region Trentino.

Nagrody

Tradycyjnie na zakończenie maratonu odbędzie się losowanie nagród wśród wszystkich startujących na dystansie Mini, Medio i Grand Fondo. W loterii może wygrać każdy. Aby tak się stało należy dodatkowo zakupić za symboliczną złotówkę opaskę Skandia Maraton Lang Team, a paragon z numerem startowym napisanym na odwrocie, wrzucić do urny. Pieniądze zebrane z opasek, zostaną przekazane na Fundację Dariusza Michalczewskiego „Równe Szanse”.

W puli nagród na każdą edycję znalazły się m.in.: zegarki Festina z limitowanej serii Tour de Pologne, rower elektryczny Green Eco Trade, zestawy odżywek Vitarade, a na wybranych edycjach nartorolki Skike Solo.

Nagród nie zabraknie również dla najlepszych w swojej kategorii wiekowej, na każdym z dystansów. Jeśli staniesz na podium, masz szansę otrzymać: produkty ufundowane przez firmę Skan, zegarki Festina, akcesoria i osprzęt Shimano, odżywki Vitarade, stroje kolarskie Vitesse z kolekcji Skandia Maraton Lang Team z membrany Zero Wind. Ponadto: okulary Polaroid, nagrody ufundowane przez Harfa-Harryson, a także kupony wyjazdowe Vacansoleil.

Nie zapominajmy także o nagrodzie głównej. Jeep Compass może być twój jeśli tylko zdecydujesz się wziąć udział i ukończyć, przynajmniej trzy edycje Skandia Maraton Lang Team na dystansie Mini, Medio lub Grand Fondo. Jeżeli jeszcze nie startowałeś w Skandia Maraton Lang Team to pozostały jeszcze trzy edycje. Po Bytowie Skandia Maraton Lang Team zawita również do Rzeszowa i Kwidzyna.

Na antenie

Ci, którzy nie zdołają dotrzeć do Bytowa, lub będą chcieli zobaczyć własną rywalizację, jak i swoich bezpośrednich rywali w akcji, będą mogli obejrzeć zmagania kolarzy na antenie telewizji TVP:

Zapowiedzi i podsumowania w programie „Kawa czy Herbata”
Kronika w TVP 1 - emisja 23.07.2012 r. godz. 20:04
Reportaż w TVP Sport (25 minut) emisja 28.07.2012 r. godz. 8:35
powtórki (29.07 godz. 9:30 i 13.08 godz. 15:30)
Reportaż w TVP INFO (25 minut) emisja 29.07.2012 r. godz. 7:00
Newsy w serwisach sportowych Telewizji Polskiej

Co dalej?

Lipiec stał pod znakiem Tour de Pologne, ale nie zabrakło również miejsca na Skandia Maraton Lang Team w Bytowie. Kolejne wyścigi dopiero we wrześniu, a w sierpniu zapraszamy na Jelenia Góra Trophy Maja Włoszczowska MTB Race.

Informacje o Skandia Maraton Lang Team Bytów

Start: godz. 11.00 - miasteczko zawodów, Rynek Miejski przy Kościele św. Katarzyny
Dystanse: Rodzinna parada - 10 km, Mini - 31 km, Medio - 59 km, Grand Fondo - 76 km
Przewyższenia: Mini- około 150 m, Medio - około 330 m, Grand Fondo - ok. 510 m
Trudność: 3
Zalecane ogumienie: drobny protektor (1,9), gdy mokro - średni lub gruby protektor (2,1)
Bufety na trasie: Mini - 1, Medio - 2, Grand Fondo - 2
Biuro zawodów: miasteczko zawodów, Rynek Miejski przy Kościele św. Katarzyny

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzieży rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL