Jestes 41036422 gosciem na naszej stronie
Złoto dla Słowaka Petera Sagana
Polak Marek Konwa dziesiąty

Reprezentant Słowacji Peter Sagan zdobył w czwartek we włoskim Val di Sole złoty medal mistrzostw świata w kolarstwie górskim w wyścigu juniorów. Marek Konwa zajął dziesiąte miejsce. Rywalizowało 103 juniórów.

18-letni Sagan wyprzedził o ponad półtorej minuty Francuza Arnauda Jouffroy'a i o blisko trzy minuty Szwajcara Matthiasa Ruppa. Młody Słowak jechał po tytuł mistrza świata w czasie 1:35:21 h - dystans 29,4 km. Na prowadzenie wyszedł pod koniec drugiej rundy i z każdym kolejnym okrążeniem zwiększał przewagę nad rywalami.

Zielogórzanin Marek Konwa, który w pierwszym dniu mistrzostw startował w polskiej sztafecie i wywalczył z nią czwarte miejsce, nie zdołał nawiązać walki z czołówką tracąc do zwycięzcy siedem minut. Drugi z Polaków Szymon Gałczyński zajął dalekie, 82. miejsce, ze stratą dwóch okrążeń trasy.

Juniorzy - wyniki

1. Peter Sagan (Słowacja) - 1.35.21 (18.48km/h)
2. Arnaud Jouffroy (Francja) - strata 1.34 min.