Aktualizowano: 2024-03-15
Aleksandra Dubiel i Andrzej Kaiser
najszybsi w czasówce na dystansie 12 km

Prawie stu startujących na trasie Głogów - Obiszów

Andrzej Kaiser (001) wygrał dziś jazdę indywidualną na czas na dystansie 12 kilometrów na trasie z Głogowa do Obiszowa. Z lewej Zbigniew Górski, Magdalena Hałajczak, Bartosz Kołodziejczyk i Krzysztof Krzywy (wszyscy Corratec Team Poznań). Okolice Obiszowa, 1 września 2012.

Jazda indywidualna na czas na dystansie 12 kilometrów była dziś pierwszą odsłoną dwudniowego święta rowerowego w Obiszowie na Dolnym Śląsku. Startowało prawie sto zawodniczek i zawodników. Najszybciej trasę z głogowskiego Górkowa do Obiszowa pokonał Andrzej Kaiser z Bytowa (Corratec Team Poznań). Wśród pań triumfowała Aleksandra Dubiel z Jaworzna (BSA Pro Tour).

Jutro, w niedzielę 2 września, w Obiszowie odbędzie się kultowy maraton MTB, będacy zarazem podwójnie punktowanymi zawodami Pucharu Polski. Startujący zmierzą się z dwoma dystansami: 35 km i 66 kilometrów.

Dziś odbyła się jazda indywidualna na czas. Wystartowało 86 zawodników i 6 kobiet. Najszybciej trasę z Głogowa (tor motocrossowy na Górkowie) do Obiszowa pokonał Andrzej Kaiser z Bytowa, reprezentujący poznański Corratec team. Zajęło to mu 27 minut 3 sekundy, zatem średnia jazdy wyniosła 26.617 km/h. Dariusz Batek (CCC Polsat Polkowice) przegrał walkę o pierwsze miejsce zaledwie o 2 sekundy. Trzeci był Aleksander Dorożała z podpoznańskiej Rokietnicy (Mbike Team) - 27:09 min.

Miejsca w pierwszej dziesiątce kolejno zajęli: 4. Wojciech Halejak (HP-Sfersi) - 27:34 min., 5. Rafał Drozdek (Nowa Sól) - 27:59, 6. Krzysztof Krzywy (Corratec Team) - 28:03, 7. Bartosz Banach (HP - Sferis) - 28:19, 8. Robert Banach (HP-Sferis) - 28:45, 9. Bartosz Kołodziejczyk (Corratec Team) - 28:46, 10. Piotr Truszczyński (Warszawa) - 28:50 min.

Jazda indywidualna na czas miała międzynarodowy wymiar, gdyż Rosjanin Eduard Tomaszewski z Kaliningradu z czasem 30:34 min. zajął 17 miejsce. Przed nim uplasowali się Wielkopolanie: Michał Górniak z Piły był trzynasty, Kacper Kistowski z Tarnowa Podgórnego uplasował się na miejscu 15.

Rywalizację kobiet wygrała Aleksandra Dubiel z Jaworzna (BSA Pro Tour). Jej czas - 32:32 min. Drugie miejsce zajęła Olga Wasiuk z Ełku (HP-Sferis) - 32:44, trzecie - Magdalena Hałajczak z Poznania (Corratec Team) - 33:47 min.

Olga Wasiuk z Ełku - HP-Sferis (028) zajęła drugie miejsce w rywalizacji kobiet.

Startowało siedem kobiet, w tym trzy Wielkopolanki. Weronika Rybarczyk z Plewisk była piąta - 36:23, Dominika Borkowska z Tarnowa Podgórnego zajęła siódme miejsce - 41:18 min.

Zestaw powyższych nazwisk gwarantuje, że jutrzejszy maraton MTB w Obiszowie zapowiada się jako wielce interesujące wydarzenie sportowe. Niewykluczone, że na jego trasie pojawią się znani kolarze szosowi, działacze Polskiego Związku Kolarskiego i sponsorzy polskiego cyklizmu. Tak, czy inaczej, jutro od rana wszystkie drogi prowadzą do Obiszowa, gmina Grębocice, pod Głogowem

60-letni ekonomista z Głogowa Adam Matysiak (w środku) jest pasjonatem sportów ekstremalnych. Dziś jechał na czas, jutro startuje w maratonie MTB w Obiszowie.

Jednym z maratończyków będzie 60-letni Adam Matysiak z Głogowa, który dziś jechał też na czas - 44:08 min. Ten ekonomista jest zwolennikiem sportów ekstremalnych (jazda na rowerze górskich, windsurfing, szybownictwo, wspinaczka po górach - przed rokiem piął się na Kilimandżaro) i nie wyobraża sobie, by go nie było w Obiszowie.

Jutrzejszy maraton MTB to także Mistrzostwa Polski w Maratonie MTB policjantów i leśników. Jednym z nich będzie leśnik Ryszard Wolf z miejscowości Kaczory pod Piłą, który dziś trasę 12 km pokonał w czasie 37:13 min.