Jestes 41033202 gosciem na naszej stronie
Mistrz Polski nie odpuszcza

Borys Góral z Piły najlepszym
sprinterem MTB w Białymstoku

Borys Góral z Piły (w środku) jest mistrzem Polski w sprintach na rowerach górskich i dziś swą klasę sportową potwierdził w Białymstoku. Żerków, lipiec 2013.

Borys Góral (Superior Energy Team) oraz Katarzyna Solus-Miśkowicz (Kross Racing Team) wygrali sprinty w I edycji Pucharu Polski w kolarstwie górskim - Rusza Peleton w Białymstoku.

Borys Góral pokonał w finale Patryka Piaseckiego (JBG-2), Piotra Konwę (4F Racing) oraz Bartłomieja Wawaka (JBG-2). Ta ostatnia dwójka była najlepsza w kategorii U23. Najwyżej sklasyfikowanym juniorem był Kamil Małecki (MKS Baszta Bytów).

Wśród kobiet triumfowała Katarzyna Solus-Miśkowicz, a obok niej na podium stanęły Stefania Staszel (Sante-BSA Whistle) i Monika Żur (4F Racing). Czwarta była Marta Turoboś (Integral Collections Sławno). Aż 3 zawodniczki z pierwszej "4" (wszystkie poza Solus-Miśkowicz), to przedstawicielki kategorii U23. Klaudia Ślepowrońska (MTB Silesia Rybnik) była najszybsza z juniorek.

Borys Góral w lipcu ubiegłego roku podczas Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim, które odbyły się w Żerkowie, sięgnął po krajowy championat w sprintach. Okazał się lepszy od 56 rywali.