Klaudia Janik i Michał Górniak
z pucharami i premiami w rękach

Mistrzostwa Kleczewa w kolarstwie górskim

Michał Górniak na ostatnich metrach.

Pilanie w rolach głównych. Klaudia Janik i Michał Górniak triumfowali dziś w Mistrzostwach Kleczewa w kolarstwie górskim. Otrzymali za swe zwycięstwa piękne puchary oraz premie finansowe w wysokości 500,00 złotych.

Organizatorzy imprezy - miasto i gmina Kleczew, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kleczewie oraz ognisko TKKF 'Pałuki" z Wągrowca przygotowali ciekawą trasę - o długości 2600 metrów. Panie miały do pokonania cztery rundy, mężczyzni - siedem.

Klaudia Janik we wrześniu 2015 ukończy 18 lat.

Klaudia Janik z Piły, rocznik 1997, ściga się na rowerze od lipca 2012. Odnosi coraz więcej sukcesów. W ubiegłym tygodniu podczas maratonu Skandii i Czesława Langa w Gdańsku (dystans Medio) była druga w klasyfikacji open i triumfowała w swej kategorii wiekowej.

Klaudia Janik dziś w Kleczewie od startu do mety jechała po kolejne zwycięstwo. Otrzymała za nie piękny puchar i premię finansową w wysokości 500,00 złotych. Drugie miejsce zajęła Dominika Smyk z Wągrowca (też puchar i 300,00 złotych nagrody), trzecia była Dagmara Paszun z Wrześni (puchar i 200 złotych). Czwarte miejsce zajęła Jolanta Dorynek z Konina, debiutantka (100,00 złotych).

Sześciu najlepszych zawodników w Kleczewie. Z lewej sponsor Piotr Byczyk, z prawej - burmistrz Kleszczewa Marek Wesołowski.

Wśród mężczyzn po starcie do przodu ruszyło dwóch zawodników - Michał Górniak z Piły i Szymon Matuszak z Konina/ Poznania. Przez siedem rund jechali cały czas razem, przy czym na prowadzeniu był prawie cały czas pilanin.Na ostatnich metrach lepszy okazał się zawodnik Duda-Cars TP-LINK Rybczyński Team przed amatorem z ekipy MTB spod znaku Volkswagen Samochody Użytkowe.

Michał Górniak siedem rund pokonał w czasie 48:37.46 min, Szymon Matuszak - 48:38.06. Trzecie miejsce zajął Andrzej Ruminkieiwcz z Konina, czwarte - Mateusz Paszun z Wrześni, piąte - Patryk Świerblewski z Żerkowa i szóste - Hubert Kwiatkowski.

Wiktor Pluciński (108) idzie śladami starszego brata - Oskara Plucińskiego.

Pierwsza trójka otrzymała puchary z rąk burmistrza Kleczewa Marka Wesołowskiego, cała szóstka nagrody finansowe od 500,00 złotych dla zwycięzcy do 100,00 złotych dla zdobywców miejsc od 4. do 6.

Ścigały się także dzieci. Klasą dla siebie był Wiktor Pluciński (rocznik 2004) z Konina, młodszy brat Oskara Plucińskiego, który w ubiegłą sobotę (13 czerwca) w bezapelacyjny sposób wygrał maraton Skandii w Gdańsku na trasie Medio.

Pamiątkowe zdjęcie na zakończenie imprezy.

Pogoda była dziś wielce korzystna dla ścigających się kolarzy, choć momentami dmuchał wiatr i padało. Była to już druga impreza kolarstwa górskiego w Kleczewie, pierwsza odbyła się przed rokiem.

Nagrody finansowe ufundował Roman Byczyk - prezes firmy "Electric" z Konina.