Jestes 41032625 gosciem na naszej stronie
MŚ w kolarstwie górskim:
Maja Włoszczowska piąta

Hiszpanka Margarita Fullana zdobyła w niedzielę, we włoskim Val di Sole, złoty medal mistrzostw świata w kolarstwie górskim w wyścigu cross country. Najlepsza z Polek Maja Włoszczowska zajęła piąte miejsce.

Fullana wyprzedziła o ponad półtorej minuty Niemkę Sabinę Spitz i o ponad dwie minuty Rosjankę Irinę Kalentiewą.

Włoszczowska straciła do Hiszpanki 3.45 min., a poza trójką medalistek wyprzedziła ją jeszcze Kanadyjka Marie-Helene Premont. Dopiero na siódmej pozycji ukończyła wyścig mistrzyni olimpijska Gunn-Rita Dahle-Flesjaa. Norweżka po dłuższej przerwie w startach nie powróciła jeszcze do formy sprzed lat, kiedy zdecydowanie dominowała na trasach wyścigów MTB.
Anna Szafraniec ukończyła niedzielny wyścig o tęczową koszulkę na 16. pozycji, Magdalena Sadłecka była 24., a Sylwia Kapusta 45.

Elita kobiet - wyniki

1. Margarita Fullana (Hiszpania) - 1:39.01 h
2. Sabine Spitz (Niemcy) - strata 1.43 min.

Wszystkie medale dla Szwajcarów

Reprezentanci Szwajcarii zdobyli wszystkie trzy medale w niedzielnym wyścigu cross country odbywających się we włoskim Val di Sole mistrzostw świata w kolarstwie górskim. Mistrzem świata został lider światowego rankingu Christoph Sauser.

Sauser zdecydowanie wyprzedził rodaków - Floriana Vogela o blisko trzy minuty i Ralpha Naefa o ponad cztery minuty. Marek Galiński zajął 17. miejsce, tracąc do zwycięzcy 8.23

Elita mężczyzn - wyniki

1. Christoph Sauser (Szwajcaria) - 1:58.26 h
2. Florian Vogel (Szwajcaria) - strata 2.54 min.
3. Ralph Naef (Szwajcaria) - 4.19
4. Liam Killeen (W.Brytania) - 4.42
5. Fredrik Kessiakoff (Szwecja) - 4.47
6. Christoph Soukup (Austria) - 5.07
...
17. Marek Galiński (Polska) - 8.23

Szwajcar Nino Schurter zdobył w piątek we włoskim Val di Sole złoty medal mistrzostw świata w kolarstwie górskim w wyścigu młodzieżowców (U-23). Najlepszy z Polaków Piotr Brzózka zajął 16 miejsce.

Schurter, lider światowego rankingu we tej kategorii wiekowej, wyprzedził Burry'ego Standera z RPA i rodaka Matthiasa Flueckigera. Piotr Brzózka stracił do zwycięzcy 12.19 min., Adrian Brzózka przyjechał na metę na dalekiej pozycji, ze stratą jednego okrążenia, a trzeci z Polaków Dariusz Batek nie ukończył wyścigu.