Jestes 41036072 gosciem na naszej stronie
Paula Gorycka pojedzie na igrzyska

Mistrzyni Polski zastąpi Maję Włoszczowską

Paula Gorycka (nr startowy 1) jedzie do Londynu. Mistrzyni Polski 2012 ma dobry sezon. Na zdjęciu z koleżanką klubową Moniką Żur i trenerem Andrzejem Piątkiem. Ustroń, 14 lipca 2012.

Paula Gorycka zajmie miejsce kontuzjowanej Mai Włoszczowskiej w kadrze kolarzy górskich na Igrzyska XXX Olimpiady w Londynie. O olimpijskiej nominacji 22-letniej mistrzyni Polski poinformował we wtorek Polski Związek Kolarski.

Maja Włoszczowska, jedna z faworytek do olimpijskiego złota, doznała poważnego urazu podczas treningu w Livigno. Po przeprowadzonych w poniedziałek badaniach okazało się, że start aktualnej wicemistrzyni świata w Londynie jest wykluczony i w jej miejsce na igrzyska pojedzie jedna z rezerowych - Anna Szafraniec bądź Paula Gorycka.

Decyzją trenera kadry Marka Galińskiego, 11 sierpnia w wyścigu na Hadleigh Farm wystartuje prowadzona przez Andrzeja Piątka Paula Gorycka.

Paula Gorycka na początku lipca w Kielcach zdobyła tytuł mistrzyni Polski MTB, wygrała także dwukrotnie zawody XC Pucharu Polski MTB: 5 maja w Żerkowie i 14 lipca w Ustroniu. W tym roku zawodniczka z Suchej Beskidzkiej wygrała wszystkie najwazniejsze wyścigi elity kobiet w Polsce. I z Mistrzostw Europy MTB w Rosji przywiozła srebrny medal w kategorii U-23.