Jestes 41038892 gosciem na naszej stronie
Maja Włoszczowska zdobyła srebrny medal

Mistrzostwa Świata MTB w Szwajcarii

Maja Włoszczowska dziś (w sobotę 3 września) potwierdziła swą przynależność do światowej elity kolarstwa MTB: w szwajcarskim Champery wywalczyła srebrny medal. Polka przegrała z Kanadyjką Catharine Pendrel, trzecie miejsce zdobyła Włoszka Eva Lechner.

Na 21. miejscu wyścig ukończyła druga z Polek, Aleksandra Dawidowicz. Katarzyna Solus-Miśkowicz była 26., a Magdalena Sadłecka - 32.

Czech Jaroslav Kulhavy został w Champery mistrzem świata elity w kolarstwie górskim. Srebrny medal zdobył Szwajcar Nino Schurter, a brąz - mistrz olimpijski Francuz Julien Absalon. Jedyny Polak w stawce, trener kadry Marek Galiński, zajął 38. miejsce.

Niespodzianek nie było. Dominowali zawodnicy z czołówki rankingu UCI, w którym Kulhavy zajmuje pierwsze miejsce. W sobotę w szwajcarskim Champery Czech potwierdził swoją dominację. W rozgrywanym w ulewnym deszczu wyścigu jechał długo za Schurterem, na dwóch ostatnich rundach mocniej nacisnął na pedały i wyprzedził reprezentanta gospodarzy o 47 sekund. Absalon stracił na mecie 1.26.

Do walki o medale mógł się włączyć jeszcze obrońca tytułu Hiszpan Jose Antonio Hermida, ale miał defekt i ostatecznie finiszował na czwartej pozycji.

Galiński nie dojechał do mety. Zdublowany, musiał zejść z trasy na rundę przed zakończeniem rywalizacji. Drugi z polskich kolarzy - Adrian Brzózka nie wystartował z powodu choroby.