R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyślij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jesteś 27772816 gościem na naszej stronie
Aktualizowano: 2018-08-19

 
Złotów czeka na kolarzy MTB

 

Druga edycja Pucharu Wielkopolski 2009
to zarazem mistrzostwa naszego regionu

W najbliższą niedzielę (10 maja) w Złotowie odbędą się zawody kolarzy górskich w ramach Pucharu Wielkopolski 2009, będące zarazem mistrzostwami naszego regionu dla zawodników z licencjami. Startować mogą także amatorzy - i to we wszystkich kategoriach wiekowych, od dzieci i żaków poczynając.

Zawody zostaną rozegrane na terenach leśnych nad Jeziorem Miejskim i rzeką Głomią. Start i meta organizatorzy imprezy wyznaczyli przy amfiteatrze, ulica Partyzantów.


Zdzisław Baran ze Złotowa wygrał rywalizację w Białowieży (Grand Fondo) w kategorii M5. Ten świetny zawodnik MTB zaprasza razem z Wiesławem Fidurskim kolarzy górskich do Złotowa.

Wyścig zostanie rozegrany na rundach o długości około 3250 metrów/przewyższenie na rundzie około70 metrów. Początek imprezy o godz. 10.30. Dekoracja zawodników - godzina 13.00 - dzieci,żak, młodzik, młodziczka. Zakończenie imprezy z dekoracją pozostałych kategorii - około godziny 16.15.

Zgłoszenia pisemne należy przesyłać na adres – LKS Drogowiec Złotów, ul. Zamkowa 85 , 77-400 Złotów, lub na e-mail – wieslaw20@op.pl. Ponadto zgłoszenia będą przyjmowane w dniu zawodów od godziny 8.30. Warunkiem udziału w zawodach jest dokonanie pisemnego zgłoszenia w biurze zawodów oraz opłacenie wpisowego 20 złotych - masters, elita;10 złotych - junior młodszy, junior, kobiety masters;.dzieci, żacy i młodzicy - bezpłatnie. 

Organizatorami zawodów są: Ludowy Klub Sportowy Drogowiec Złotów, Wielkopolski Związek Kolarski z siedzibą w Kaliszu, gmina i miasto Złotów, Powiatowe Zrzeszenie LZS w Złotowie oraz ognisko TKKF "Pałuki" z Wągrowca.

Uczestnictwo i dystanse

Zawodnicy startują w następujących kategoriach:
-dzieci - godzina 10.30 - mała runda
-żak - godzina 11.00 – 2 rundy
-młodzik - godzina 11.00 – 3 rundy
-junior młodszy - godzina 11.50 – 5 rund
-juniorki młodsze, juniorki - godzina 11.50 - 4 rundy
-kobiety masters - godzina 11.50 – 4 rundy
-super amator - 2 rundy
-masters I,II,III – 13.15- 8 rund/suma przewyższeń- około 560 metrów/
-elita, junior - 14.45 – 8 rund

Nagrody i puchary

Mistrzowie Wielkopolski - zdobywcy miejsc I, II i III otrzymują medale. W klasyfikacji otwartej - za I miejsce puchar, za miejsca II-VI statuetki. Ponadto za miejsca I-VI dyplomy. Dzieci i żacy otrzymają medale i dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Miejsca premiowane nagrodami w pozostałych kategoriach zostaną podane na zawodach. Organizatorzy szykują nagrodę dla pierwszego rekordzisty trasy (1 rundy), której otwarcie nastąpi podczas zawodów.

W klasyfikacji mistrzostw Wielkopolski w kolarstwie górskim będą klasyfikowani zawodnicy zameldowani na stałe na terenie województwa wielkopolskiego

Głównym organizatorem imprezy jest prezes LKS Drogowiec Złotów Wiesław Fidurski - telefon 600 28 92 55.

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzieży rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL