R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyślij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jesteś 28734648 gościem na naszej stronie
Aktualizowano: 2018-11-11

 
W niedzielę we Wrześni X Cross MTB

 

Przedostatnia edycja Pucharu Wielkopolski - Thule Cup 2011

 

W najbliższą niedzielę (2 października 2011) odbędzie się we Wrześni X Cross MTB, zawody kolarzy górskich we wszystkich kategoriach wiekowych. Impreza odbywa się w ramach Pucharu Wielkopolski - Thule Cup 2011.

Prawo startu mają zawodniczki i zawodnicy z licencją oraz bez – amatorzy. Mile widziany start całą rodziną. Zawody zostaną rozegrane w konkurencji: wyścig terenowy ze startu wspólnego. Niepełnoletni zawodnicy do lat 18 muszą posiadać pisemną zgodę rodziców lub opiekunów prawnych na udział w zawodach.

Impreza odbędzie przy ulicy Działkowców (dojazd od ulicy Wrocławskiej), pierwszy wyścig o godzinie 10.30. Trasa dostępna do objazdu od godziny 9.30.

Zawodnicy będą zmagać się na rundach o długości 4300 metrów każda. Zanim wjadą na okrążenia, pokonają dystans 400 metrów pętli rozjazdowej. Jako pierwszi wystartują żacy, po nich ruszą na trasę dzieci do lat dziesięciu, kolejno młodziczki i młodzicy, juniorzy młodsi, juniorki, kobiety i kobiety masters. Swą szansę rywalizacji będą mieć superamatorzy.


Od ponad dziesięciu lat głównym animatorem imprez kolarstwa górskiego we Wrześni jest Zbigniew Ogrodowicz (084 - na trasie maratonu MTB w Łopuchowie), dyrektor Wrzesińskich Obiektów Sportowo – Rekreacyjnych.

O 13.00 ruszą na trasę mastersi (panowie po 30. roku życia) i to wszystkich czterech kategorii. Pojadą oni około 70 minut - całych sześć rund. O 14.30 rozpocznie się rywalizacja zawodników elity (7 rund) i juniorów (6).

Zwycięzca w każdej kategorii otrzyma puchar, zdobywcy miejsc od 2. do 6. - statuetki. Wśród wszystkich uczestników kolarskich zmagań rozlosowanych zostanie 50 upominków rzeczowych - w tym łańcuchy i kasety. Będą także i inne nagrody - niespodzianki, jak choćby batony Milky Way i te ufundowane przez Browar Fortuna z Miłosławia.

Organizatorami imprezy są: Starostwo Powiatowe we Wrześni, burmistrz miasta i gminy Września i Wrzesińska Brygada Kolarska.

Wszystkie dodatkowe informacje o imprezie na stronach: www.wosr.wrzesnia.pl, www.wrzesnia.powiat.pl, www.wrzesnia.pl i www.gogolmtb.pl

Wszelkie pytania na temat niedzielnych zawodów można kierować do Zbigniewa Ogrodowicza (Wrzesińska Brygada Kolarska) i zarazem dyrektora Wrzesińskich Obiektów Sportowo – Rekreacyjnych we Wrześni (telefony 061 436 05 52 i 0 503 841 964).

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzieży rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL