R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyślij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jesteś 28798954 gościem na naszej stronie
Aktualizowano: 2018-11-20

 
Gniezno gościło kolarzy górskich

 

Radosław Tecław, Piotr Grodzicki, Michał Kowalczyk bohaterami drugiej edycji Pucharu Wielkopolski - Thule Cup 2010


Radosław Tecław (470) wygrał w pięknym stylu zawody elity w Gnieźnie.

Wczoraj, 3 maja, w Gnieźnie odbyły się zawody kolarzy górskich w ramach Pucharu Wielkopolski - Thule Cup 2010. O miano najlepszych w zawodach XC rywalizowali zawodniczki i zawodnicy - od kategorii żak do masters. Gwiazdami imprezy okazali się zwycięzcy kilku wyścigów: Radosław Tecław z Bydgoszczy (elita), Piotr Grodzicki z Warszawy (mastersi), Michał Kowalczyk ze Swarzędza (juniorzy), Łucja Pietrzak z Koźminka (juniorki) i Rafał Stanisławski z Koźminka (junior młodszy).

Zawody w Gnieźnie odbyły się w miejscu dobrze znanym pasjonatom MTB: na skarpie nad jeziorem Winiary przy ulicy Spokojnej i najbliższej okolicy.

Radek Tecław z Bydgoszczy ma 22 lata, ściga się na rowerze od 10 lat, mieszka w Bydgoszczy. Reprezentuje Corratec Team Poznań i w biało-niebieskiej koszulce swej drużyny jak natchniony jechał po zwycięstwo. Przeszkodą nie byli dlań rywale, pogoda (padało), ani też warunki terenowe.


Rywalizacja mastersów, panów po trzydziestce, jest ozdobą każdej edycji Pucharu Wielkopolski. Nie inaczej było i w Gnieźnie.

Dwie rundy rozjazdowe i siedem dużych pokonał w czasie jednej godziny 6 minut 43 sekund. Drugie miejsce zajął Maksymilian Bieniasz z drugiego krańca Polski (Tarnów) - 1:08:05 h. Trzeci był Zbigniew Górski z pomorskich Laskowic (także Corratec Team Poznań) - 1:08:32 h.

W najliczniej obsadzonym wyścigu, mastersów, triumfował w pięknym stylu Piotr Grodzicki z Warszawy przed Bartłomiejem Lewandowskim z Warszawy i Przemysławem Daną z Budgoszczy.


Piotr Grodzicki z Warszawy (Muranów) wygrał wyścig masterów. Drugie miejsce zajął mecenas Bartłomiej Lewandowski, także z Warszawy (Mokotów), trzeci był Przemysław Dana z Bydgoszczy, czwarty - Piotr Nowacki z Piły, szósty - Dariusz Petroczko ze Śremu. Z lewej Dariusz Łukasiewicz - prezes GKKG, z prawej - Radosław Jaskulski - pasjonat rowerów, działacz GKKG i zarazem człowiek nie do zastąpienia. Brakuje na zdjęciu Andrzeja Kiejnowskiego z Radomina - był piąty w rywalizacji mastersów.

W pozostałych kategoriach triumfowali: masters II - Andrzej Dondajewski (Poznań), masters III - Jan Zozuliński (Poznań), masters IV - Grzegorz Napierała (Poznań), kobiety - Karolina Paterka (Bydgoszcz), panie masters II - Ewa Karpienia (Szczecin), juniorzy - Michał Kowalczyk (Swarzędz), juniorki - Łucja Pietrzak (Koźminek), juniorzy młodsi - Rafał Stanisławski (Koźminek), młodzicy - Dawid Wieczorkiewicz (Piła), młodziczki - Julita Jagodzińska (Jarocin), żaczki - Klaudia Bielawska (Koźminek), żak - Dawid Łączkiewicz (Koźminek).


Początek rywalizacji mastersów. Piotr Grodzicki (504) na drugim miejscu. Z prawej tylne koło, prowadzącego po starcie, Dariusza Petroczko ze Śremu.
Fot. Mateusz Góralczyk

Impreza miała wymiar międzynarodowy, gdyż uczestniczył w wyścigu elity Rosjanin, 21-letni Władimir Łoginow z Kaliningradu (przyjeżdża na zawody XC Czesława Langa), który uplasował się dopiero na 11. miejscu, ze stratą 8 minut 2 sekund do Radka Tecława.

Działacze Gnieźnieńskiego Klubu Kolarstwa Górskiego z jego prezesem Dariuszem Łukasiewiczem i niezastąpionym Radosławem Jaskulskim zorganizowali imprezę sportową na wysokim poziomie. Niezbędnego wsparcia udzieliło im Starostwo Powiatowe w Gnieźnie, zaś najlepszym zawodnikom elity i juniorom puchary wręczał wicestarosta gnieznieński Dariusz Pilak.

Imprez w ramach Pucharu Wielkopolski - Thule Cup 2010 będzie aż dziewięć. Dwie - w Puszczykowie (28 marca) i Gnieźnie (3 maja) już za nami. Pozostałe siedem odbędzie się nie tylko na terenie naszego regionu: Złotów (9 maja), Oborniki (30 maja), Chodzież (20 czerwca), Połczyn-Zdrój (10 lipca), Jarocin (21 sierpnia), Dziewicza Góra (29 sierpnia) i Września (9 października).

Zdjęcia Mateusza Góralczyka z poniedziałkowej imprezy można obejrzeć na http://picasaweb.google.com/102692985940196788293 
 

Szersza relacja z poniedziałkowych (3 maja) zawodów w Gnieźnie na stronie Wielkopolska Liga Masters 2009 i 2010/ Mastersi z Warszawy na medal

Tekst napisany 3 maja 2010


 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzieży rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL