Weronika Rybarczyk wygrała w Złotowie
po sukcesie w Jeleniej Górze

Druga edycja Pucharu Wielkopolski 2009
to zarazem mistrzostwa naszego regionu

W niedzielę (10 maja) w Złotowie odbyły się zawody kolarzy górskich w ramach Pucharu Wielkopolski 2009, będące zarazem mistrzostwami naszego regionu dla zawodników z licencjami. Startowali także amatorzy - i to we wszystkich kategoriach wiekowych, od dzieci i żaków poczynając. Bohaterów imprezy było kilkoro, zaś o poziomie sportowym zadecydowały zawodniczki i zawodnicy.

Weronika Rybarczyk z Poznania, tegoroczna maturzystka - VIII Liceum Ogólnokształcące w Poznaniu, pewnie wygrała w Złotowie rywalizację w kategorii juniorek. Reprezentuje ona Uczniowski Klub Sportowy w Jarocinie, także barwy naszego kraju - w tym roku brała udział w zawodach Pucharu Świata w Niemczech i Belgii, i dzień wcześniej zwyciężyła wyścigu w wyścigu Maja Włoszczowska MTB Race w Jeleniej Górze.

Weronika Rybarczyk (pierwsza z prawej - czerwony Trek) wygrała wyścig juniorek w Złotowie, dzień wcześniej prestiżowe zawody Mai Włoszczowskiej w Jeleniej Górze.

– Egzaminy maturalne zdaję z powodzeniem,Roger Dubuis Replica startuję w zawodach XC. W sobotę wygrałam w Jeleniej Górze na trudnej trasie, w niedzielę byłam pierwsza w Złotowie. Cieszy tytuł mistrzyni Wielkopolski w kolarstwie górskim. Przede mną końcowe egzaminy maturalne i start w najbliższą sobotę w zawodach XC organizowanych przez Czesława Langa w dolnośląskiej Bielawie.

Trener Marek Cieślak ze zwycięzcami dwóch wyścigów: Dawidem Łączkiewiczem (żak - 162) i Łucją Pietrzak (młodziczka - 851) - jego podopiecznymi z Koźminianki Koźminek.

W wyścigu elity, 8 rund po 3100 metrów każda, o przysłowiowy błysk szprychy wygrał Bartosz Banach z Gdańska przed Rosjaninem Eduardem Tomaszewskim z Kaliningradu. Trzecie miejsce zajął Krzysztof Krzywy z Gdańska. Gdańszczanie reprezentują znany w środowisku maratończyków MTB team Vitesse Bergamont Bikeworld.pl i w Złotowie potwierdzili, że potrafią zwyciężać w zawodach XC.

Najlepszym juniorem okazał się Arkadiusz Nowacki ze Złotowa przed Dawidem Małeckim (Bytów) i Patrykiem Krause z Piły (LKS Trasa Zielona Góra).

Najlepsi mastersi złotowskiej imprezy.

Ścigało się kilkudziesięciu mastersów, którzy wystartowali wspólnie bez podziału na kategorie. Wygrał Rafał Łukawski z Poznania, który osiem rund pokonał w czasie godziny 18 minut 32 sekund. W poszczególnych kategoriach wygrali: I (30-39 lat) - Rafał Łukawski, II - Andrzej Dondajewski, III – Zdzisław Baran.

Do Złotowa trener Marek Cieślak z Koźminka, przed laty odkrył talent Aleksandry Dawidowicz, przyjechał z trzema zawodniczkami i dwoma zawodnikami. Łucja Pietrzak zdecydowanie wygrała rywalizację młodzików, zaś jej kolega klubowy Dawid Łączkiewicz pewnie triumował w kategorii żak.

Zawody zostały rozegrane na terenach leśnych nad Jeziorem Miejskim i rzeką Głomią. Startowali w nich zawodnicy z Gdyni, Gdańska, Szczecina, Barlinka, Tomaszowa Mazowieckiego, Czaplinka, Kartuz oraz z całej Wielkopolski, jak również jeden Rosjanin Eduard Tomaszewski z Kaliningradu.

Do Złotowa przyjechało czternaście zawodniczek i zawodników Baszty Bytów, łącznie z prezesem klubu Kazimierzem Kwidzyńskim.

Kazimierz Kwidzyński jest prezesem znanego w Polsce klubu kolarskiego Baszta Bytów, gdzie przed laty swą przygodę z rowerem zaczynał Czesław Lang, i do Złotowa przyjechał z czternastoma zawodniczkami i zawodnikami - nie licząc członków rodzin. Najlepszym młodzikiem okazał się bytowianin Kamil Małecki przed kolegą klubowym Łukaszem Hańskim.

Bartosz Banach  z Gdańska wygrał wyścig elity przed Eduardem Tomaszewskim z Kaliningradu (Rosja).

Bohaterów imprezy było kilku. Do nich należy masters Rafał Dymek ze Szczecina, który zerwał łańcuch i trzy z ośmiu rund przebiegł z rowerem. Za swą postawę został nagrodzony oklaskami przez widzów, zaś od radnego powiatu złotowskiego Jerzego Podmokłego otrzymał premię finansową - na zakup nowego, dobrej jakości łańcucha.

Zbigniew Betscher, złotowianin, ma 61 lat i zdecydował się na start w kategorii masters. Kiedyś uprawiał kolarstwo, odnosił sukcesy i teraz za namową Zdzisława Barana postanowił pościgać się z młodszymi od siebie. Ostatecznie okazało się, że pan Zbyszek zajął drugie miejsce w kategorii M3, wyprzedzając uznanych mastersów.

– Cieszy powrót do kolarstwa. Okazuje się, że wiek nie jest dlań przeszkodą - podkreślił bytowian jadący na rowerze marki Corratec.

15-letni Michał Kowalczyk (junior młodszy) ze Swarzędza jest talentem kolarskiem najczystszej próby - w Złotowie był pierwszy na mecie. W sobotę startuje w Bielawie - zawody XC Czesława Langa.

Organizatorzy udanej imprezy w Złotowie postanowili nagrodzić premią pieniężną zawodnika, który jedną rundę przejedzie najszybciej. Dystans 3100 metrów w 8 minut 19 sekund pokonał Patryk Krause z Piły i otrzymał 200 złotych.

Wiesławowi Fidurskiemu, prezesowi LKS Drogowiec Złotów, należą się słowa pochwały za bardzo dobre zorganizowanie imprezy, za puchary, medale, dyplomy i nagrody rzeczowe nie tylko dla najmłodszych. Pomogli mu w tym działacze Wielkopolskiego Związku Kolarskiego, miejscowe władze i także miejscowi sponsorzy.

Replica Rolex GMT-Master II Rolex Cellini Replica rolex replica Patek Philippe replica watches