R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyślij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jesteś 27722593 gościem na naszej stronie
Aktualizowano: 2018-08-16

 
Nasze wielkopolskie wyścigi MTB

 

Gala Rowerowa w Murowanej Goślinie

To był ładny wieczór. W piątek 20 listopada w Gimnazjum nr 1 w Murowanej Goślinie o godzinie 18 rozpoczęła się Gala Rowerowa. Wzięli w niej udział dawni i obecni mistrzowie kolarstwa - szosowy mistrz Polski z 1996 roku Dariusz Wojciechowski i aktualnie najlepszy polski maratończyk MTB Andrzej Kaiser. Z zaproszenia burmistrza miasta i gminy Tomasza Łęckiego skorzystało wiele osób.


Dariusz Wojciechowski, Maria Sokalska, Edyta Swat, Małgorzata Gołębiowska, Andrzej Kaiser podczas piątkowej Gali Rowerowej w Murowanej Goślinie.

Impreza miała kilka odsłon, ale jej wspólny sens sprowadzał się do tego, by pokazać i zaświadczyć, że pasja jazdy na rowerze zasługuje na upowszechnianie i na poparcie władz samorządowych, że w Murowanej Goślinie i jej okolicy odbył się w tym roku już czwarty z kolei maraton MTB, że władze tego miasta z jego burmistrzem Tomaszem Łęckim dostrzegają szanse, by Puszcza Zielonka (12.000 ha - ponad 250 km oznakowanych tras rowerowych) stała się modna i znana w Polsce, i by była odwiedzana tysiącami przez pasjonatów jazdy na dwóch kółkach.

Grzegorz Golonko, szef firmy G&G Promotion, od 2001 roku organizuje maratony MTB w całej Polsce. Coraz liczniejsze, coraz lepiej zorganizowane. W tym roku, 19 kwietnia, po raz czwarty zorganizował maraton MTB w Puszczy Zielonka. Wiadomo już, że przyszłoroczny maraton - piąty z kolei (mały jubileusz, jak ten czas leci) - w Murowanej Goślinie i po Puszczy Zielonka odbędzie się 18 kwietnia. Start i meta w tym samym miejscu, co w tym roku - na Zielonych Wzgórzach.

Wojciech Gogolewski, prezes ogniska TKKF "Pałuki" i zarazem od sześciu lat główny organizator imprez MTB w Wielkopolsce, przygotował prezentację multimedialną - dotyczącą tegorocznego Pucharu Wielkopolski, Thule Cup 2009. Podsumowane zostały też maratony MTB (Gniezno - 31 maja, Leszno - 13 września, Suchy Las - 18 października) w Wielkopolsce.

W Gali Rowerowej licznie wzięli udział uczestnicy tegorocznych zmagań MTB w Wielkopolsce. Najlepsi z nich (maratończycy) zostali uhonorowani statuetkami, zaś w roli gości specjalnych wystąpili: Andrzej Kaiser - najlepszy aktualnie polski maratończyk MTB i Dariusz Wojciechowski - szosowy mistrz Polski z 1996 roku, który w tym roku był głównym organizatorem kolarskich mistrzostw Polski, które w czerwcu odbyły się w Dolsku, Borku Wielkopolskim i Śremie.


Oni kochają rowery: Wiesław Fidurski (od lewej), Wojciech Gogolewski, Zdzisław Baran, Piotr Kurek, Andrzej Kaiser, Dariusz Wojciechowski i Piotr Witkowski.
Fot. Michał Kowalczyk

I jeszcze jedno: 19 listopada 2009 trzydzieści sześć lat skończył znany bytowianin - Andrzej Kaiser. Znam go od lat. W piątek była znakomita okazja, by przedstawić jego sylwetkę fanom rowerów i samorządowcom. Było "Sto lat", życzenia od Tomasza Łęckiego i okazały tort.


Andrzej Kaiser 19 listopada skończył 36 lat. Dzień później był honorowany w Murowanej Goślinie. Na zdjęciu z burmistrzem Tomaszem Łęckim.

Jesienna Gala Rowerowa 2009 jest dobrym pomysłem. Pokazuje siłę wielkopolskiego kolarstwa górskiego, organizacyjny potencjał w różnych miastach, także - jak w Murowanej Goślinie - godne pochwały zaangażowanie władz samorządowych w rozmaite inicjatywy, które promują rowery i zdrowy tryb życia na wszelkie sposoby.
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzieży rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL