R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyślij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jesteś 27693569 gościem na naszej stronie
Aktualizowano: 2018-08-14

 
Marcin Sapa rozpoczyna sezon

 

11 kwietnia Wielkopolanin pojedzie po raz drugi
w słynnym wyścigu Paryż - Roubaix

Marcin Sapa, kolarz Lampre-Farnese Vini, rozpoczyna w ten weekend swój drugi sezon w składzie znanego włoskiego teamu zawodowego. Wielkopolanin w sobotę weźmie udział w wyścigu E3 Prijs Vlaanderen-Harelbeke, w niedzielę natomiast na trasie z Gent do Wevelgem. 11 kwietnia mistrz Polski z 2008 roku rywalizować będzie w słynnym wyścigu klasycznym Paryż-Roubaix.


Marcin Sapa trenował zimą w mrozie i na śniegu. 9 stycznia 2010 spotkał na podpoznańskiej ścieżce rowerowej znad Rusałki do Strzeszynka fanów rowerów: Piotra Kurka (z lewej) i Piotra Niewiadę. 
Fot. Piotr Rakowski

Marcin Sapa, z którym miałem okazję rozmawiać niedawno w Pruszkowie, podczas prezentacji trasy 67. Tour de Pologne, poinformował mnie, że sezon 2010 zaczyna od startów w końcu marca na terenie Belgii.

Ekipa Lampre-Farnese Vini jest już w Belgii, ale bez swego największej gwiazdy Alessandro Petacchiego, którego dwa dni temu zaatakował tajemniczy wirus. W sobotę 27 marca kolarze tego teamu pojadą w klasyku E3 Prijs Vlaanderen-Harelbeke, o długości 203 km i z dwunastoma wzniesieniami, co będzie dla nich dobrym przetarciem się przed Tour des Flandres.

Dyrektor sportowy Fabrizio Bontempi zabrał z sobą do Belgii następujących kolarzy: Alfredo Balloniego, Lorenzo Bernucciego, Witalija Butsa, Mauro Da Dalto, Danilo Hondo, Mirco Lorenzetto i Marcina Sapę.


Marcin Sapa ze swą sympatią oraz Agatą Lang-Piermarini podczas prezentacji trasy 67. Tour de Pologne w Pruszkowie.  

W niedzielę 28 marca ci sami kolarze wystartują w wyścigu Gent-Wevelgem, o długości 219 km i skali trudności większej niż w minionych latach.

Od sobotniego klasyka E3 Prijs Vlaanderen-Harelbeke aż po słynny wyścig Paryż-Roubaix (odbędzie się w niedzielę 11 kwietnia), kolarzom Lampre-Farnese Vini towarzyszyć będą: lekarz Beltemacchi, masażyści Borgognoni, Chiesa, Della Torre oraz mechanicy Biron, Bortoluzzo i Pengo

"Przyjechaliśmy na te tradycyjne wyścigi silnie umotywowani, by dobrze się zaprezentować i pokazać" - powiedział Fabrizio Bontempi. I dodał: "Bernucci, Da Dalto, Lorenzetto i Hondo są kolarzami, których umiejętności pozwalają na wygrywanie. Marcin Sapa będzie próbował swych sił w ucieczkach i odjazdach, natomiast Buts i Balloni pojadą tutaj po raz pierwszy".

Wielkopolanie poznali w ostatnich dwóch latach siłę kolarskiego talentu Marcina Sapy, który w naszym regionie stał się znanym sportowcem. Przede wszystkim, dzięki swemu startowi, jako jedyny Polak, w Tour de France 2009. 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzieży rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL