R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyślij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jesteś 27693545 gościem na naszej stronie
Aktualizowano: 2018-08-14

 
Maciej Bodnar i Maciej Paterski
będą się ścigać w Turcji

 

Daniele Bennati i Peter Sagan
odpoczywają przed Giro d'Italia

Włoski team Liquigas-Doimo wysyła do Istambułu, na Presidential Cycling Tour of Turkey, młodych zawodników, by w dniach 11-18 kwietnia mogli zaprezentować swe talenty i możliwości. W sześcioosobowym składzie jest dwóch Polaków: Maciej Paterski i Maciej Bodnar.

I chociaż pierwotnie szefowie teamu planowali wysłanie do Turcji Włocha Daniele Bennatiego i Słowaka Petera Sagana, to jednak ostatecznie odstąpili od tego pomysłu. Obaj ci zawodnicy wykazali się znakomitą formą na początku sezonu i teraz będą mieli szansę odpocząć przed majowym Giro d'Italia. Wiadomo już, że Daniele Bennati nie wystąpi przed włoskim wyścigiem narodowym w żadnym wyścigu wieloetapowym. Młody, 20-letni Peter Sagan też nie będzie się specjalnie przemęczał w najbliższym czasie.


25 czerwca 2009 w Śremie Maciej Bodnar zdobył tytuł mistrza Polski w indywidualnej jeździe na czas.

Dyrektor sportowy Dario Mariuzzo wyjaśnia, że Liquigas-Doimo ma wielu wspaniałych zawodników, ale do Turcji pojadą młodzi zawodnicy, którzy będą mieli szanse pokazać swe sportowe możliwości, swe osobowości i motywację do walki.

Maciej Bondar, mistrz Polski 2009 w jeździe indywidualnej na czas, będzie miał szanse pokazać się z najlepszej strony podczas prologu w Istambule. Będzie to dla niego powrót do sportowej rywalizacji po grudniowym upadku, podczas którego złamał obojczyk. Polak mieści się obecnie w 12-osobowej grupie kolarzy, z których wyłoniona zostanie ekipa na Giro d'Italia 2010. Jeśli dobrze pojedzie w Turcji - otwiera się przed nim szansa startu w Giro u boku liderów Liquigas-Doimo: Franco Pellizottiego, Ivana Basso i Daniele Bennatiego.

Team Liquigas-Doimo w Presidential Cycling Tour of Turkey stanowić będą: Maciej Bodnar, Maciej Paterski, Davide Cimolai, Tiziano Dall'Antonia, Kristjan Koren i Elia Viviani.

Maciej Paterski z Jarocina w styczniu tego roku startował jako jedyny Polak w wyścigu z cyklu Pro Tour - australijskim Tour Down Under (zajął 101. miejsce, zaś wśród młodzieżowców był 32.) i niebawem będzie miał szanse na szosach Turcji pokazać swe kolarskie możliwości.
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzieży rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL