Jestes 41074736 gosciem na naszej stronie
Francuz Samuel Demoulin
wygrał piąty etap

Alberto Contador finiszował komfortowo i nadal jest liderem Volta Ciclista a Catalunya

Błażej Janiaczyk był w piątek 15. na mecie piątego etapu Volta Ciclista a Catalunya. Kolarz CCC Polsat Polkowice przez dwa sezony (2009-2010) jeździł w ekipie Mróz Action Uniqa/Mróz ActiveJet - na zdjęciu podczas zgrupowania kolarzy Mroza w Lloret de Mar, 17 lutego 2009.

Francuz Samuel Dumoulin (Cofidis) wygrał piąty etap Volta Ciclista a Catalunya, będąc lepszym na finiszu od Hiszpanów Jose Joaquina Rojasa (Movistar) i Rubena Pereza Moreno (Euskaltel-Euskadi) w zbiorowym przyjeździe prawie całego peletonu na metę.

Alberto Contador finiszował komfortowo w środku peletonu (76. miejsce), który w piątek miał do pokonania dystans 213,5 km do Tarragony, najdłuższy w tegorocznym wyścigu, i pozostał jego liderem. Hiszpan zachował 23-sekundową przewagę nad Amerykaninem Levi Leipheimerem (RadioShack) i Włochem Michele Scarponim (Lampre-ISD) po etapie, który określił, jako "bardzo wymagający"...

Najlepszy z Polaków, Michał Gołaś (Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team) zajął piąte miejsce, zaś Błażej Janiaczyk (CCC Polsat Polkowice) był 15, Maciej Paterski (Liquigas-Cannondale) - 16. Polacy mieli ten sam czas, co zwycięzca etapu.

W piątek do mety dojechało 172 kolarzy, w tym wszyscy Polacy. Jedzie ich dziesięciu - siedmiu z ekipy CCC Polast Polkowice, dwóch z teamu Liquigas-Cannondale i Michał Gołaś. Po pięciu etapach z ekipy CCC Polast Polkowice najwyżej sklasyfikowany jest Portugalczyk José Joao Pimenta Costa Mendes, zajmuje 32. miejsce - 2 minuty i 10 sekund straty do Contadora. Wyścig kończy się w niedzielę w Barcelonie.