R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyślij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jesteś 29012638 gościem na naszej stronie
Aktualizowano: 2018-12-13

 
Polacy jadą w Volta a Catalunya

 

Setna edycja hiszpańskiego wyścigu


W poniedziałek 21 marca w Lloret de Mar rozpoczyna się jeden z najstarszych wyścigów kolarskich świata: Volta a Catalunya. Startuje w nim ekipa CCC Polast Polkowice.

Dzisiaj rozpoczyna się hiszpańska Volta a Catalunya, wieloetapowy wyścig kolarski, który odbędzie się już po raz setny. Tym razem najlepsi kolarze świata zmierzą się z szesnastoma podjazdami na siedmiu etapach. Pojadą w nim ProTeamy (18) i sześć Profesjonalnych Kontynentalnych Teamów - w tym ekipa z Polski: CCC Polsat Polkowice.

Specjaliści w jeździe po górach mogą być faworytami do końcowego sukcesu, na liście startowej są wielkie nazwiska: Alberto Contador (Saxo Bank-SunGard), Danilo Di Luca (Katiusza), Ivan Basso (Liquigas-Cannondale) i Cadel Evans (BMC Racing Team). I ono powinni, w pierwszej kolejności, walczyć o zwycięstwo w tourze, który 27 marca zakończy się w Barcelonie.

Na starcie zabraknie triumfatorów z dwóch ostatnich lat: Joaquim Rodriguez (Katiusza - 2010) ma problemy zdrowotne, zaś Alejandro Valverde (2009) jest wykluczony ze sportowej rywalizacji z powodu dopingu.

W tej setnej edycji Volta a Catalunya startują wszystkie (osiemnaście) ProTeamy i sześć Profesjonalnych Kontynetalnych Teamów: Andalucia Caja Granada, Caja Rural, Geox-TMC, Cofidis Le Credit en Ligne, CCC Polsat Polkowice i Colombia Es Pasion – Cafe de Colombia.


Dzisiaj tutaj pojawią się najlepsi kolarze świata, także ekipa CCC Polast Polkowice.

Ekipa CCC Polsat Polkowice dowodzona przez dyrektorów sportowych: Piotra Wadeckiego i Roberta Krajewskiego wystąpi w składzie: Tomasz Marczyński, Jacek Morajko, Jose Mendes (Portugalia), Marek Rutkiewicz, Bartłomiej Matysiak, Łukasz Bodnar, Błażej Janiaczyk i Adrian Honkisz.

Przebieg wyścigu:

Etap 1 (21.03): Lloret de Mar, 166.9 km
Etap 2 (22.03): Santa Coloma de Farners – Banyoles, 169.3 km
Etap 3 (23.03): La Vall d'En Bas - Andorra-Vallnord, 183.9 km
Etap 4 (24.03): La Seu D'Urgell - El Vendrell, 195 km
Etap 5 (25.03): El Vendrell – Tarragona, 205.8 km
Etap 6 (26.03): Tarragona - Mollet-del-Valles, 195 km
Etap 7 (27.03): Parets del Valles - Barcelona, 124.5 km 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzieży rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL