Jestes 41037552 gosciem na naszej stronie
Filip Jeleniewski triumfuje w Chodzieży

Maratończycy chwalili trasę maratonu MTB

Filip Jeleniewski (z prawej) wygrał maraton MTB z cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric w Chodzieży.

Filip Jeleniewski (Rybczyński-Bikes Remmers Team) wygrał dziś rywalizację zawodników elity mężczyzn podczas maratonu MTB z cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric. Impreza odbyła się w Chodzieży, na starcie stanęło prawie 330 osób z całego kraju.

Panie i panowie ścigający się dziś w Chodzieży na dystansie najdłuższym, czyli Mega, mieli do pokonania dystans 58 kilometrów. Na ich drodze był Gontyniec (najwyższa góra w okolicy - 192 metry nad poziomem morza), na który wjeżdżali aż osiem razy. – Było co robić! - mówili ci wszyscy, którzy dotarli na końcową kreskę.

Andrzej Kaiser, Mariusz Gil, Piotr Konwa, Grzegorz Grabarek, Kacper Fiszer, Bartosz Kołodziejczyk, Przemysław Rozwalka, Hubert Semczuk, Michał Glanz, Jakub Najs - to najważniejsi zawodnicy elity, którzy dziś toczyli zaciętą walkę o zwycięstwo.

Wygrał Filip Jeleniewski, 23-latek pochodzący z Podanina (miejscowość oddalona o 4 km od Chodzieży). Przyjechał solo na metę po 2 godzinach 26 minutach 16 sekundach. Pięćdziesiąt sekund za nim jazdę kończył Mariusz Gil (Euro Bike Kaczmarek Electric Team), trzeci uplasował się Michał Glanz z Warszawy (Świat Rowerów Team) - 2:27:42.

– Szykowałem się do tego maratonu MTB starannie. Od lat trenuję na tych chodzieskich ścieżkach, dróżkach i bezdrożach. Znam je prawie na pamięć. Korciło mnie, by wygrać. I to się udało. Mam 195 cm wzrostu, nie jestem wybitny technicznie w pokonywaniu trudnych tras, ale ta dzisiejsza - to moja okolica. Mógłbym prawie jechać po niej z zamkniętymi oczami. Wygrałem rywalizację elity mężczyzn w "Kaczmarku" - to mój chyba największy sukces w kolarstwie górskim.

10. Mateusz Beczek, Kosox Bike Team - 2:45:35

Filip Jeleniewski ma 23 lata, z MTB wadzi się od roku 2011. Przyjeżdżał na zawody XC Thule Cup (organizował je przez lata Wojciech Gogolewski) jako młodzik, zdobywał doświadczenie i zaczął stawać na podium. Trzy lata temu w Wałbrzychu podczas Mistrzostw Polski w Maratonie MTB (impreza odbywała się w Wałbrzychu) wywalczył tytuł wicemistrzowski w kategorii cyklosport i zameldował się na mecie jako 15. zawodnik w kraju. W tym roku w ładnym stylu zdobył tytuł mistrza Wielkopolski w kolarstwie górskim (zawody cross country w Wągrowcu) - prowadził od startu do mety.

Dziś na mecie czekała na niego mama Iwona, siostra Kinga i babcia Elżbieta. Niestety, nie doczekał tego sukcesu ojciec Marcin (zmarł dwa lata temu), który przez kilka ładnych lat wprowadzał syna w świat polskiego MTB. Woził go na zawody, dbał o rowery, dbał o wszystko...

Od kwietnia 2014 reprezentuje barwy teamu Rybczyński-Bikes Remmers. Grupuje on dobrych pasjonatów MTB, z których dziś Przemek Rozwalka był 6., zaś pochodzący z Chodzieży Michał Gehrke zajął miejsce 7.

Dzisiejszy zwycięzca z Chodzieży jest studentem Politechniki Poznańskiej na kierunku elektrotechnika. Udaje mu się w pełni łączyć pasję do rowerów z nauką.