Jestes 41036797 gosciem na naszej stronie
Paulina Bielińska mistrzynią Polski

Krajowy championat w maratonie MTB

Paulina Bielińska zajęła czwarte miejsce na Mistrzostwach Europy w maratonie MTB, które w tym roku odbyły się na Łotwie.

Mistrzostwa Polski w maratonie MTB rozegrano 11 września w ramach wyścigu Jelenia Góra Bike Maraton UCI MTB Marathon Series. Po koszulki z orzełkiem sięgnęli Adrian Brzózka (JBG2 Professional Team) i Paulina Bielińska (Duda Cars TP-Link Rybczyński Bikes) w elicie oraz Marcin Budziński (LKK LUKS Sławno) i Magdalena Zielińska (KKS Sokół Kęty) w kategorii junior.

Walka o tytuły mistrza i mistrzyni Polski została rozegrana na dystansie 85 km z przewyższeniem 2700 metrów, na trasie wyścigu Bike Maraton UCI MTB Marathon Series. Po dł‚ugiej i samotnej ucieczce na mecie jako pierwszy pojawił się Belg Sebastien Carabin, a trzy minuty za nim, z czasem poniżej czterech godzin finiszował‚ pierwszy z Polaków i drugi open - Adrian Brzózka, który zdobył złoty medal i tytuł mistrza Polski MTB XCM 2016. Trzeci open był teamowy kolega Brzózki Anton Sintsov, który jednak z uwagi na narodowość, podobnie jak Belg, nie mógł‚ liczyć się w klasyfikacji mistrzostw Polski. Dwie minuty za Sintsovem finiszował‚ Bartosz Janowski (Romet Racing Team), który został wicemistrzem Polski. Tytuł‚ drugiego wicemistrza przypadł Karolowi Rożkowi z AGH Cycling Team.

Znakomitym przygotowaniem wykazała się po raz kolejny w tym sezonie Paulina Bielińska, która zwycieżyła w wyścigu kobiet, zostając nową mistrzynią Polski w maratonie MTB. Na podium wraz z Bielińską stanęły Magdalena Sadłecka (Euro Bike Kaczmarek Electric Team), ze stratą siedmiu minut oraz Karolina Sowa (AGH Cycling Team), która przybyła na metę 30 minut za Sadłecką.

Juniorzy rywalizowali o tytuły mistrzowskie na krótszej trasie o długości 58 km (1500 m w pionie), na dystansie Mega Bike Maratonu. W biało-czerwonych koszulkach przez kolejny rok występować będą Marcin Budziński i Magdalena Zielińska.

W kategorii cyklosport trzy pierwsze miejsca wywalczyli Wielkopolanie: 1. Bartłomiej Oleszczuk (Duda Csars TP-LINK Rybczyński Bikes), 2. Bartłomiej Kołodziejczyk (Euro Bike Kaczmarek Electric Team), 3. Michał Górniak (Duda Cars TP-LINK Rybczyński Bikes). W kategorii U23 brązowy medal zdobył Przemysław Rozwalka z Goniembic pod Lesznem (MV Invest Group).

Rozmowa z Pauliną Bielińską o jej sukcesie, o jej pierwszym tytule mistrzyni Polski dziś, 12 września, na stronie Wielkopolskie Rowerowanie