Jestes 41036258 gosciem na naszej stronie
Dwa złote, pięć srebrnych i dwa brązowe

Przełajowi Wielkopolanie we Włoszakowicach

Bartosz Mikler tym razem nie zdobył medalu. Włoszakowice, 24 stycznia 2021.

Bartosz Mikler nie zdobył medalu we Włoszakowicach podczas 84. Mistrzostw Polski w kolarstwie przełajowym. Jarocinianin, praktycznie w ostatnich kilku latach zawodnik numer dwa w elicie mężczyzn w tej specjalności, tym razem zajął czwarte miejsce. Do brązowego krążka zabrakło mu 19 sekund.

– Byłem dobrze przygotowany do imprezy. Dwa dni przed wyścigiem, czyli w piątek, zrobiłem kontrolny objazd. Szło mi znakomicie. Warunki pogodowe w sobotę i niedzielę (siąpiący deszcz) sprawiły, że niektóre odcinki trasy stały się błotniste i trudno było przejechać. Trzeba było chwycić rower na plecy i biegać. I to bieganie pozbawiło mnie medalu - mówi wielce popularny w środowisku kolarskim "Tygrys".

Zawodnicy elity jechali siedem rund. Po starcie najszybciej ruszył Marek Konwa, za nim pojechali Patryk Stosz i Bartosz Mikler. I tak przebiegała rywalizacja do przedostatniego okrążenia. Wydawało się wówczas, że w takiej kolejności kolarze dojadą do mety. – Na szóstej rundzie złapały mnie silne skurcze. Ból był potworny, przez moment nawet miałem wątpliwości, czy uda mi się ukończyć wyścig. Wówczas wyprzedził mnie Adam Żuber, spadłem na czwartą pozycję. Zaciskałem zęby i ręce na kierownicy i walczyłem do końca. Do brązu zabrakło 19 sekund, uplasowałem się na czwartej pozycji - objaśnia przebieg sportowych zmagań.

Bartosz Mikler w roku 2015 w Bytowie wywalczył tytuł mistrza Polski w orlikach, w ostatnich trzech latach nie schodził z podium w elicie mężczyzn. Przed rokiem w Szczekocinach był trzeci, w styczniu 2019 w Strzelcach Krajeńskich drugi i rok wcześniej w Koziegłowach też drugi.

"Tygrys" tym razem bez medalu, jak wypadli inni Wielkopolanie. Kolarze naszego regionu zdobyli dwa złote medale, pięć srebrnych i dwa brązowe.

Trójka najlepszych mastersów w kategorii IV A (60-64 lata): Grzegorz Repiński (1. miejsce, od lewej), Wojciech Bartolewski (2. miejsce) i Marek Witkiewicz (3. miejsce).

Magdalena Kruk z Kluczewa (Strefasportu.pl MW Invest) była najlepsza wśród kobiet amatorów,   zaś Łukasz Juszczak bezapelacyjnie wygrał rywalizację juniorów (UKS Koźminianka Koźminek). – Jest pierwszorocznym juniorem, pedałował wzorcowo - mówi Marek Cieślak, jego trener. I dodaje: – Gdyby nie pandemia i zmienione warunki rywalizacji (wykluczeni juniorzy), miał szanse startu na Mistrzostwach Świata w kolarskich przełajach w Belgii w najbliższy weekend. Dobrze się uczy, ma talent, we Włoszakowicach był lepszy od pięćdziesięciu rywali.

Wielkopolanie zdobyli pięć srebrnych krążków. Zdobywali je: Maksymilian Bieniasz z Poznania (Bieniasz Team) w kategorii masters I (35-39 lat), Kacper Jabłoński z Rawicza (Strefasportu.pl MW Invest) wśród młodszych amatorów (16-39 lat), Jakub Klimpel z Kąkolewa (REAL 64-sto) w juniorach młodszych oraz żakini Maja Tułacz i żak Filip Trawnik (oboje UKS Koźminianka Koźminek).

Dwa brązowe medale padły łupem Joanna Wąsiel (Bieniasz Team) w rywalizacji kobiet masters i Marka Witkiewicza z Pozania (niezrzeszony) w kategorii masters IV A (60-64 lata). Pani Joanna sprawiła sobie i rodzinie wielki prezent, zaś Marek Witkiewicz wygrał z czwartym na mecie Arturem Spławskim z Bogdanowa (Merx Team). – Gdyby wyścig był dłuższy o jedną rundę, miałbym szansę wyprzedzić drugiego Wojciecha Bartolewskiego z Częstochowy (Ecocolor.pl) i sensacyjnego mistrza Polski Grzegorza Repińskiego z Kościerzyny (niezrzeszony). Miałem 27 sekund starty do zwycięzcy i mogłbym to odrobić na prawie 3-kilometrowej rundzie - mówi prawnik, który nie ma przeszłości wyczynowego kolarza, a z takimi w sobotę rywalizował.

Bartosz Mikler - czwarty w elicie mężczyzn, Mariusz Chyła z Kakolewa (REAL 64-sto) czwarty wśród mastersów III A (50-54 lata) i Artur Spławski też czwarty w rywalizacji ciut starszych mastersów (60-64 lata).