R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41872979 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Finał na wysokim poziomie

 

"Kaczmarek" 2023 dojechał do mety


Start mężczyn i pań na dystansie Giga - 72 km. Michał Paluta w środku stawki z numerem 1262.
Fot. FOTOMTB.pl


Ponad 500 osób (dokładnie 523) wystartowało dziś w Wolsztynie w ostatniej, jedenastej  edycji tegorocznego cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric. Finał wypadł godnie, był na wysokim poziomie sportowym, gdyż uczestniczył w nim zawodnik JBG2 CryoSpace Michał Paluta. Rywalizowało ponad 120 dzieci w wieku do 10 lat.

I choć było chłodno i rześko o poranku, to jednak pogoda sprzyjała pasjonatom kolarstwa górskiego. Przez większość dnia świeciło słońce. Zawody obserwowała wcale liczna rzesza kibiców.

Jazda na dystansie Giga, 72 km, była konfrontacją Michała Paluty z najlepszymi zawodnikami cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric 2023. Zwycięsko z niej wyszedł wielokrotny reprezentant kraju i szosowy mistrz Polski elity z roku 2019, który dość szybko odjechał rywalom. To właśnie on zameldował się po 2 godzinach 52 minutach 18 sekundach na mecie. Drugi był Michał Gehrke (Rybczyński-Bikes Remmer Team) - 2:55:17, trzeci Hubert Semczuk (Strefasportu.pl MW Invest) - 2:59:40.

Startowało na Giga 27 osób. Z najdłuższym dystansie mierzyły się dwie panie. Zwyciężyła Agnieszka Kachel (Rybczyński-Bikes Remmers Team) przed  Deborą Figiel (Rybczyński-Bikes Remmers Team).

Na trasie Mega (44 km) triumfował Michał Siekierski (Rowerowania Rainbow Team) przed Jakubem Komarem (Medlook -SGS Cycling Team) i Jakubem Struchem (Seven Perceptus Team). Z tym dystansem uporały się cztery panie: 1. Klaudia Peters (XTRaBike IBIS Bolesławiec), 2. Joanna Kubicka-Jakuczun (Yolobike Marba Team), 3. Klaudia Teresińska (Zryw Kososbudz) i 4. Anna Nowaczyk (Jadę bo lubię).

Marcin Bednarczyk (GTW Racing Team był pierwszy na Mini (31 km), wśród pań Adrianna Janiszewska (Trasa Masters MTB).

Dziś nagradzano za niedzielne zawody i za klasyfikację generalną tegorocznego cyklu. Panował dobry nastrój. Kobiety i mężczyzni oraz liczna grupa młodzieży ochoczo wchodzili na podium. Organizatorzy dziękowali startującym, ci ostatni (ekipa Bike Atelier Urbex Maximus Jasek Team)) szlachetnie odpłacili całej drużynie Joanny Balawajder (koordynatorce cyklu) za trud przeprowadzenia aż jedenastu zawodów.

Cykl Grand Prix Kaczmarek Electric będzie kontynuowany w roku przyszłym. Nie zabraknie niespodzianek, nowości - słyszało się na zakończenie imprezy. To będzie już piętnasty sezon rywalizacji na rowerach górskich pod sztandarem firmy Kaczmarek Electric.  

                       Piotr Kurek

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL