Triumf Eurobajków w Klęce

Maciej Kasprzak i Katarzyna Hendrzyk-Majewska
najszybsi w maratonie MTB w ładnej okolicy

Maciej Kasprzak i Bartłomiej Oleszczuk na ostatnich metrach maratonu MTB w Klęce.

Maciej Kasprzak i Katarzyna Hendrzyk-Majewska z Poznania (Euro Bike Kaczmarek Electric Team) wygrali dziś Klęka Maraton MTB na dystansie Mega (60 kilometrów). Oboje zaprezentowali wysoką formę sportową, co stawia ich w roli faworytów w niedzielnym maratonie w Nowej Soli z cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric.

Klęka po raz drugi gościła maratończyków MTB. Przed rokiem, 6 września 2015, było ich 163 - na trasach Mega, Mini i Paradzie Rodzinnej. Dziś było ich 202: 47 na Mega, 122 na Mini, pozostali pedałowali na dystansie 10 km w Paradzie Rodzinnej.

Oni pokonali 10 kilometrów w Paradzie Rodzinnej.

I choć poranek nie zwiastował zbyt dobrej pogody, po 8 nawet delikatnie kropił deszczyk, to o godzinie 11, gdy startowali na trasie Mega, słońce rozjaśniało drogę paniom i mężczyznom. Od początku jazdy dwóch zawodników, Maciej Kasprzak i Bartłomiej Oleszczuk (obaj z Poznania), narzuciło bardzo mocne tempo. Szybko zgubili rywali i zgodnie współpracowali do ostatnich metrów swej jazdy. Na finiszu ciut szybszy był Maciej Kasprzak, Bartłomiej Oleszczuk (Duda Cars TP-LINK Rybczyński Team) zajął drugie miejsce, trzecie wywalczył Artur Sobkowiak z Piły.

Na dystansie Mega wśród kobiet pewnie triumfowała Katarzyna Hendrzyk-Majewska przez Małgorzatą Witek z Leszna i Renatą Głód z Leszna (obie Strefasportu.pl).

Trzy najlepsze panie na Mega oraz organizatorzy imprezy - z lewej Piotr Czeszyk, z prawej Arkadiusz Szymurski.

Na dystansie Mini (30 km) klasę pokazał Michał Górniak z Poznania (Duda Cars TP-LINK Rybczyński Team), który następnego zawodnika, Przemysława Mikołajczyka z Konina (Agrochest Team), wyprzedził o ponad dwie minuty. Trzecie miejsce wywalczył Wojciech Czeterbok ze Śremu (Green Bike MTB Team).

Martyna Paszkowska z Poznania (Stowarzyszenie Jakś-Bud Biedrusko) w odstępie niecałego miesiąca zwyciężyła w kolejnym maratonie MTB na trasie Mini. Po swych sukcesach w Czerwonaku (błoto), w Stęszewie (upał), dziś była najlepsza w gronie pań na dystansie 30 km. W klasyfikacji open drugie miejsce zajęła Ewa Gajda ze Swarzędza, trzecia - Anna Kubiak z Łopuchowa (MedBike Team MTB).

Michał Górniak pewnie wygrał rywalizację na Mini.

Dla 12 osób, sześciorga najlepszych na Mega i sześciorga na Mini, były premie finansowe od 400,00 d0 100,00 złotych. Ufundowała je firma Phytopharm Klęka S.A. Nie zabrakło pucharów i ładnych statuetek. Losowano także nagrody wśród wszystkich uczestników rowerowego spotkania w Klęce.

Sportowo udanego, towarzyskiego, zorganizowanego przez fanów MTB z tej miejscowości. Ci, którzy dziś byli w Klęce, mówili odjeżdżając: - Do zobaczenia za rok!