Jestes 41032799 gosciem na naszej stronie
625 startujących w Suchym Lesie

Rekord uczestnictwa w maratonach MTB organizowanych przez Wojciecha Gogolewskiego

Aleksander Dorożała z Poznania wygrał dziś na dystansie Mega. Ma w swym sportowym dorobku zwycięstwo w Skandia Maraton Lang Team na trasie Grand Fondo w kwietniu 2013 w Warszawie, gdzie pokonał elitę polskiego MTB.

625 osób zjawiło się dziś w podpoznańskim Suchym Lesie, by rywalizować w zawodach Bike Cross Gogol Maraton MTB. To rekord uczestnictwa w imprezie organizowanej przez Wojciecha Gogolewskiego od kilku już lat.

Było niezwykle ciepło, upalnie. Brakowało tlenu w powietrzu, zaś trasa była mocno piaszczysta. Chętnych do jazdy na dystansie Mega (72 km) było 145, zaś pozostali - czyli 480 osób - zdecydowali się na pedałowanie na Mini (36 km).

Wśród kandydatów do pierwszego miejsca na Mega był, między innymi, Radek Lonka z Wrześni - dwukrotny triumfator Tour de Pologne Amatorów, z lat 2011 i 2012. W miniony piątek Lonka był jednym z prawie półtora startujących w kolejnej edycji TdP Amatorów w Bukowinie Tatrzańskiej, w której zajął siódme miejsce. Przegrał walkę o zwycięstwo z Andrzejem Kaiserem z Bytowa o niecałe dwie minuty.

Trzech najlepszych z Mega za linią mety: Radek Lonka (od lewej - 3. miejsce), Aleksander Dorożała (1. miejsce) i Maciej Kasprzak (2. miejsce).

Dziś wrześnianin jechał bardzo skoncentrowany i bardzo zmotywowany, by wygrać w Suchym Lesie. Nie dał jednak rady dwójce lepiej od niego przygotowanych rywali. Pierwszy na mecie dystansu Mega (72 km) pojawił się Aleksander Dorożała z Poznania (Merx Team), pojawił się po dwóch godzinach 20 minutach i 50 sekundach. Tuż za nim, sekundę później, linię mety przejechał Maciej Kasprzak z Poznania (Duda-Cars Rybczyński MTB Team), zaś Radek Lonka zajął trzecie miejsce. Jego czas - 2:21:34, czyli przegrał bój o zwycięstwo o 44 sekundy.

Do Suchego Lasu przyjechali fani kolarstwa górskiego z całego kraju: z Częstochowy, z Wrocławia, ze Szczecina, z Bydgoszczy, Człuchowa, Czaplinka, Zwierzyna, Radziejowa, Zielonej Góry. Udział w maratonach MTB organizowanych przez Wojciecha Gogolewskiego, głównego animatora tej specjalności kolarskiej w Wielkopolsce, przyciąga coraz więcej chętnych. 5 lipca w Mściszewie pod Murowaną Gośliną było ich ponad 550, dziś w sierpniowym upale padł rekord uczestnictwa: 625 kobiet i mężczyn.

Michał Pośpiech, za nim Joanna Przybylska. Oboje uśmiechnięci kończą maraton MTB.

Na dystansie Mega pierwsze trzy miejsca wśród pań zajęły: 1. Ewa Mielcarek z Poznania, 2. Dorota Kuleczka z Lubonia, 3. Daria Kasztarynda z Chodzieży. Na trud jazdy na trasie 72 km zdecdydowało się siedem pań: poza wymienionymi - także Dorota Zozulińska-Ziółkiewicz z Lubonia, Joanna Przybylska z Poznania oraz Małgorzata Gogolewska i Marta Gogolewska (obie z Wągrowca).

Widok startujących na Mini, aż 480, był zaskoczeniem dla zawodników, organizatorów i kibiców. Trzy pierwsze miejsca wśród mężczyzn zajęli: 1. Paweł Szczepaniak ze Zwierzyna (Agrochest Team), 2. Wojciech Wiktor z Poznania (Volkswagen Samochody Użytkowe), 3. Przemysław Rozwalka z Goniembic pod Lesznem (Volkswagen Samochody Użytkowe), zaś wśród pań: 1. Małgorzata Zellner z Poznania (Euro Bike Kaczmarek Electric Team), 2. Idalia Gmura z Zielonej Góry (bez przynależności klubowej), 3. Katarzyna Hendrzyk-Majewska z Poznania (Duda-Cars Rybczyński MTB Team).

Nagrodzeni w rywalizacji MTB Construction Cup 2014.

Zawody w Suchym Lesie były także okazją do maratonowej rywalizacji ludzi budownictwa, czyli MTB Construction Cup 2014. Wzięło w niej udział kilkudziesięciu startujących. Najlepszych honorował Jeremi Elżanowski z firmy AKO.

Zawody w Suchym Lesie były także Otwartymi Mistrzostwami Powiatu Poznańskiego w Maratonie MTB. Puchary, upominki najlepszym wręczał Grzegorz Wojtera, wójt gminy Suchy Las. Losowanie nagród trwało dość długo, bo było ich sporo. Najcenniejszą, bo rower górski marki Focus dla Jana Zozulińskiego z Poznania wylosował Wojtek Reck, młody fan rowerów i zarazem syn prezesa firmy Rehau Relazzo Michała Recka.