Jestes 41034373 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-03-15
Marek Konwa triumfował w Boszkowie

Ruszył cykl Grand Prix Kaczmarek Electric MTB

Marek Konwa wygrał maraton MTB w Boszkowie. W najbliższy czwartek (3 maja) organizuje w Zielonej Górze międzynarodowe zawody XC. Więcej o imprezie na stronie http://marekkonwa.pl/PL/441/Regulamin/

Było niezwykle gorąco i to nie tylko z powodu temperatury, prawie 30 stopni Celsjusza na termometrze. Na starcie pojawiło się blisko 500 zawodników. To rekordowa liczba w historii Grand Prix Kaczmarek Electric MTB. Piękna pogoda sprawiła, że rowerowe zmagania oglądał tłum kibiców, całe rodziny z dziećmi, a ze względu na turystyczne walory Boszkowa nawet wczasowicze.

Zawodnicy ścigali się na dwóch dystansach: Mega – 57 km i Mini – 27 km. Po raz pierwszy mieli okazję wystartować w kategorii elita (wprowadzonej dopiero w tej edycji cyklu), gdzie na zwycięzców czekały nagrody finansowe (pula nagród 3500 złotych na każdej imprezie). Nowością były też osobne kategorie dla młodzików i juniorów.

W opinii startująych, trasa była bardzo atrakcyjna, choć stosunkowo trudna, a to za sprawą licznych podjazd? i zjazdów. Koła zawodników bardzo często grzęzły w piasku. Ze względu na wysoką temperaturę, bez wody nie dało się ujechać nawet kilku kilometrów. Zwycięzca maratonu GP Kaczmarek Electric MTB w Boszkowie Marek Konwa przez całą trasę zachowywał spokój. - Praktycznie przez całą trasę jechaliśmy w trójkę – ja, Andrzej Kaiser i Wojtek Halejak. Dopiero kilka kilometrów przed metą oderwałem się od kolegów i to dało mi zwycięstwo – komentuje swój sukces Konwa. Chwalił też dobre oznakowanie trasy i frekwencję na zawodach.

W Boszkowie licznie wystartowali zawodnicy poznańskiego Corratec Teamu. Szef ekipy Piotr Pawlak ścigał się na dystansie Mini, zajął 27. miejsce (01:21:34) na 371. sklasyfikowanych kobiet i mężczyzn, stanął na podium - trzecie miejsce w kategorii M4. Andrzej Kaczmarek z tegoż teamu, trzykrotny uczestnik Wyścigu Pokoju, zajął 101. miejsce (01:32:42) i triumfował w kategorii M6. Jego serdeczny kolega Kazimierz Gogolewski był 146. - czas 01:37:49.

Agnieszka Torba wygrała maraton w Boszkowie na dystansie Mini wśród kobiet. Agnieszka Torba i Marek Konwa kochają nie tylko kolarstwo górskie. Owińska, 28 kwietnia 2012.

Drugi z kolei maraton w cyklu GP Kaczmarek Electric MTB już 20 maja w Sulechowie (woj. lubuskie).