Magdalena Hałajczak i Bartosz Banach
triumfowali na Grand Fondo w Bytowie

Czesław Lang zajął trzecie miejsce
na dystansie Medio w swej kategorii wiekowej

Czesław Lang kończy jazdę na dystansie Medio (63 kilometry). Bytów, 15 czerwca 2013.

Magdalena Hałajczak z Poznania i Bartosz Banach z Gdańska triumfowali w sobotę na dystansie Grand Fondo (najdłuższym - 90 km) w Skandia Maraton Lang Team. Impreza odbyła się w Bytowie. Wzięło w niej udział ponad tysiąc fanów kolarstwa górskiego z całej Polski.

Jednym ze startujących zawodników był Czesław Lang, znakomity przed laty kolarz - wicemistrz olimpijski z Moskwy (rok 1980), triumfator Tour de Pologne (też rok 1980), pierwszy zawodowy szosowiec z naszego kraju, obecnie najważniejszy organizator imprez kolarskich w Polsce.

Dla Czesława Langa był to wielce sentymentalny wyścig, gdyż w latach siedemdziesiątych XX wieku właśnie w Bytowie rozpoczynał swą wspaniałą karierę sportową: drogę do medali, do sukcesów, do godnego reprezentowania Polski.

Czesław Lang zdecydował się na start na dystansie Medio i przejechał trasę 63 kilometrów, bardzo urokliwą, w czasie 2:23:10 h. W swej kategorii wiekowej, M5, zajął trzecie miejsce.

Ścigaliśmy się w Bytowie: Michał Włoszczowski, brat Mai Włoszczowskiej (dystans Medio), i Piotr Kurek (Mini) - autor Wielkopolskiego Rowerowania. Dla mnie był to 32. start w Skandia Maraton Lang Team.

Wyścig elity mężczyn na najdłuższym dystansie wygrał, po bardzo szybkim i emocjonującym finiszu, Bartosz Banach z Gdańska. Andrzej Kaiser z Bytowa zajął szóste miejsce, choć bardzo liczył w tym roku na zwycięstwo. Godne podkreślenia jest to, że na metę wpadło prawie równocześnie jedenastu zawodników.

W elicie pań triumfowała Magdalena Hałajczak z Poznania, sprawiając nie tylko sobie wielką niespodzianką, gdyż wygrała z bardziej utytułowaną od siebie Magdaleną Sadłecką z Łodzi.