R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyślij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jesteś 28733179 gościem na naszej stronie
Aktualizowano: 2018-11-11

 
Brązowy medal Katarzyny Pawłowskiej
w torowym wieloboju

 

Mistrzostwa Europy na Litwie


Katarzyna Pawłowska zdobyła w kwietniu w Melbourne złoty medal podczas Mistrzostw Świata w kolarstwie torowym w scratchu. Z Litwy przywozi dwa medale: srebrny i brązowy.

Katarzyna Pawłowska (UKS Jedynka Limaro Kórnik) zdobyła brązowy medal w konkurencji omnium (wielobój) w Mistrzostwach Europy w kolarstwie torowym, które zakończyły się w niedzielę w litewskim mieście Poniewież. Szósty w omnium mężczyzn był Mateusz Nowak (KTK Kalisz).

Wygrała Białorusinka Tacciana Szarakowa - 18 pkt, a srebrny medal zdobyła Litwinka Ausrine Trebaite - 22. Tyle samo punktów uzyskała Pawłowska.

Mistrzyni Polski prowadziła po pierwszym dniu rywalizacji, gdy była najlepsza w wyścigu ze startu lotnego, zajęła drugie miejsce w wyścigu punktowym oraz trzecie w eliminacyjnym (australijskim). W niedzielę była jednak piąta w wyścigu indywidualnym na dochodzenie, ósma w scratchu oraz trzecia w wyścigu na 500 metrów ze startu zatrzymanego.

Przed ostatnią konkurencją Pawłowska zajmowała drugie miejsce i miała punkt przewagi nad Trebaite. Litwinka uzyskała jednak lepszy czas od Polki, zrównała się z nią punktami i w końcowym zestawieniu wyprzedziła ją.

Rywalizację mężczyzn wygrał Niemiec Lucas Liss.

Reprezentanci Polski zdobyli w Poniewieżu trzy medale - oprócz brązu Pawłowskiej srebro wywalczyły kobiety w drużynowym wyścigu na dochodzenie oraz mężczyźni w sprincie drużynowym.


 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzieży rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL