R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyślij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jesteś 27206715 gościem na naszej stronie
Aktualizowano: 2018-07-15

 
Maciej Bodnar mistrzem Polski

 

Jazda indywidualna na czas w Jędrzejowie


Bracia Bodnarowie - mistrz Maciej, drugi wicemistrz Łukasz i Maciej Kwiatkowski (z lewej). Chrząstawa Mała (gmina Czernica, Dolnośląskie) dziś się cieszy z jazdy swych kolarzy.

Maciej Bodnar (Liquigas-Cannondale) został dzisiaj w Jędrzejowie mistrzem Polski w kolarskiej jeździe indywidualnej na czas. Impreza jest zaliczana do cyklu BGŻ Pro Ligi.

Na 50-kilometrowej trasie Maciej Bodnar o niespełna osiem sekund wyprzedził Michała Kwiatkowskiego (Omega Pharma-Quick Step). Długi dystans czasówki i wysoka temperatura sprawiły, że wielu zawodników miało na trasie kłopoty i traciło wyraźnie dystans do rywali. Z jazdy zrezygnował między innymi Marek Rutkiewicz, który już wcześniej zapowiadał, że traktuje ten występ treningowo i nastawia się na walkę o tytuł w niedzielnym wyścigu ze startu wspólnego.

Wyścig w Jędrzejowie był dla tych dwóch zawodników bezpośrednią rywalizacją o miejsce w kadrze na Igrzyska Olimpijskie w Londynie. Po mistrzostwach Polski bliżej nominacji jest Bodnar, jednak - jak mówi selekcjoner kadry narodowej Piotr Wadecki - różnica między kolarzami była zbyt mała, by przesądzała sprawę. Trudno się spodziewać, by ostateczna decyzja zapadła podczas piątkowego posiedzenia Zarządu PZKol.

Za plecami Macieja Bodnara i Michała Kwiatkowskiego toczyła się walka o brązowy medal. Zwycięsko wyszedł z niej Łukasz Bodnar (Bank BGŻ Team), który stracił do zwycięzcy półtorej minuty.

Młodszy z braci Bodnarów startował później niż jego najgroźniejszy rywal i na nawrotach kontrolował dzielące ich różnice czasowe. - Miałem dziś wyjątkową motywację, bo zwycięstwo otwiera dla mnie szanse na start w Igrzyskach Olimpijskich w Londynie. Od początku nastawiłem się na walkę o tytuł i z taką myślą ruszyłem na trasę – mówił na mecie mistrz Polski w jeździe na czas.

Lider BGŻ ProLigi Marek Rutkiewicz nie ukończył wyścigu.

Wyścig elity poprzedziła rywalizacja pań oraz orlików. Tytuł mistrzowski w elicie kobiet zdobyła Martyna Klekot (BDC Kolejarz Jura Częstochowa), w kategorii do 23 lat zwyciężyła Paula Gorycka (4F E-Vive Racing Team), a w gronie orlików najlepszy był Kamil Gradek (GKS Cartusia Kartuzy).

Kolejnym wyścigiem zaliczanym do cyklu BGŻ ProLigi będą niedzielne mistrzostwa Polski ze startu wspólnego.

Jazda indywidualna na czas, 50 km - wyniki

1. Maciej Bodnar (Liquigas-Cannondale) - 1:03.01, średnia prędkość 47,6 km/h
2. Michał Kwiatkowski (Omega Pharma-Quick Step) - strata 7 sekund
3. Łukasz Bodnar (Bank BGŻ Team) - 1.30 min.
4. Mateusz Taciak (CCC Polsat Polkowice) - 2.12
5. Mariusz Witecki (Bank BGŻ Team) - 2.14
6. Jarosław Marycz (Saxo Bank) - 2.32
7. Paweł Cieślik (Bank BGŻ Team) - 2.33
8. Tomasz Kiendyś (CCC Polsat Polkowice) - 2.58
9. Robert Radosz (BDC Marcpol Team) - 3.28
10. Tomasz Olejnik (Veranda Ridau) - 3.43
...
12. Tomasz Lisowicz (KTK Kalisz) - 4.09
13. Bartosz Huzarski (Team Netaapp) - 4.10
14. Dariusz Batek (CCC Polsat Polkowice) - 4.22
15. Jarosław Rębiewski (KTK Kalisz) - 4.33
16. Błażej Janiaczyk (Bank BGŻ Team) - 4.36

Do jazdy indywidualnej na czas zgłosiło się 25 zawodników, wystartowało 23, dojechało do mety 20.

Sylwetka Macieja Bodnara

Maciej Bodnar (urodził się 7 marca 1985 we Wrocławiu) - polski kolarz szosowy, mistrz Polski orlików w jeździe indywidualnej na czas 2006 i 2007. Aktualnie w Polsce mieszka w Chrząstawie Małej, we Włoszech w San Donà di Piave.

\"\"
Maciej Bodnar jedzie po raz pierwszy po tytuł mistrza Polski (kategoria elita) w jeździe indywidualnej na czas. Śrem, 25 czerwca 2009.

Maciej to młodszy z braci Bodnarów. Jego starszy brat Łukasz Bodnar również jest kolarzem. Obaj pochodzą z Chrząstawy Małej. Od trzech lat bardzo ceniony zawodnik drużyny Liquigas. Specjalista od jazdy na czas - mistrz Polski (2009) i wicemistrz Polski (2008, 2010) w tej konkurencji. W ubiegłym roku dziesiąty na prologu Vuelta a Espana. W tym sezonie, wraz z ekipą Liquigas-Doimo, dwukrotnie najszybszy w drużynowej jeździe na czas. Szczególnie doceniona została jego praca dla drużyny na Giro d\'Italia. W 2010 roku na Mistrzostwach Świata w jeździe indywidualnej na czas zajął 9. miejsce, odnosząc w Australii swój życiowy sukces. Kilka dni wcześniej zajął 2. miejsce w wyścigu Herald Sun World Cycling Classic Ballarat, odbywającym się na trasie Mistrzostw Świata ze startu wspólnego. W roku 2011 wystartował wraz z kolegami z ekipy Liquigas w kolarskim wyścigu Tour de France.

Wyniki drugiego dnia Mistrzostw Polski na stronie: http://www.mp.zawody.info/wyniki.html 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzieży rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL