R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyślij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jesteś 22573243 gościem na naszej stronie
Aktualizowano: 2018-01-21
Cytadela pełna cyklistów

 

Udane wyścigi w kwietniowym słońcu

W niedzielę na poznańskiej Cytadeli odbyły się zawody kolarzy górskich o Puchar Thule 2007 – w ramach Wielkopolskiej Ligi Masters. Wystartowało w nich 186 zawodniczek i zawodników z całego kraju. Wyścig elity wygrał Radosław Lonka z Wrześni, najlepszym mastersem okazał się Rafał Łukawski z Poznania.

 
W niedzielę świeciło słońce, panowała odpowiednia temperatura i były optymalne warunki do rozgrywania zawodów. Jako pierwsze na trasę ruszyły dzieci. I to te najmłodsze - rocznik 2003, troje. Julia Konowałow oraz Hubert Zellner i Stanisław Mazurski mieli do pokonania 200 metrów i to uczynili. l otrzymali, poza dyplomami, brawa nie tylko od rodziców.

Bardzo silnie był obsadzony wyścig juniorek (9,0 km). Wygrała ubiegłoroczna mistrzyni Polski Karolina Giezek (Jarocin) przed Lidią Stefańską (koleżanka klubowa) i Weroniką Rybarczyk (też z tego jarocińskiego klubu, choć mieszkanka Poznania).

Wyścig pań to bezwzględny sukces klubu Corratec Poznań, prowadzonego przez Piotra Pawlaka, którego trzy zawodniczki zajęły miejsca na podium: 1. Magdalena Hałajczak, 2. Agnieszka Gulczyńska, 3. Marta Gogolewska.

Następnie na trasę ruszyli mastersi (panowie po 30. roku życia). Było ich prawie setka i mieli do pokonania dystans 21 km (siedem rund po 3,0 km). Od początku do końca, od startu do mety, jak natchniony jechał Rafał Łukawski z Poznania. Startujący w barwach klubu Corratec. I on też wygrał. W tym wyścigu bez podziału na kategorie drugi był Paweł Bober, trzeci Adam Ostrowski. 

Pierwsza dziesiątka mastersów - bez podziału na kategorie  

1. Rafał Łukawski
2. Paweł Bober
3. Adam Ostrowski
4. Zbigniew Górski
5. Roman Kołodziejczyk
6. Andrzej Kiejnowski
7. Piotr Schondelmeyer
8. Marek Witkiewicz
9. Zdzisław Baran
10. Krzysztof Chłopkowiak 

Po mastersach na trasę ruszyło kilkudziesięciu zawodników elity, którzy mieli do pokonania 24 km (8 rund po 3 km). Od początku prowadził Radek Lonka z Wrześni, za nim, jak cień, jechał Krzysztof Maciejewski (też Września). Obaj ci zawodnicy jechali obok siebie przez siedem pełnych rund. Dopiero na ostatnich trzech kilometrach doświadczonemu Radosławowi Lonce, w roku ubiegłym najlepszy kolarz MTB w Wielkopolsce, udało się odjechać i wygrać wyścig. Krzysztof Maciejewski (duży talent) był drugi i nie wydawał się na mecie na przegranego. O trzecie miejsce zacięty bój toczyli Szymon Kurkowiak (Jarocin) i Przemysław Filipek (Września). Wygrał Kurkowiak, który z jednej strony reprezentuje swe rodzinne miasto, z drugiej Politechnikę Poznańską (jest jej studentem na Wydziale Budowy Maszyn). Piąty był Michał Sadowski, szósty Marcin Nowak.

 Wyścigi na Cytadeli były, po raz kolejny, potwierdzeniem sprawności organizacyjnej TKKF, który je przeprowadził - w czym największa zasługa Wojciecha Gogolewskiego i jego wspólpracowników z Tomaszem Dróbką na czele.

Najlepszym zawodnikom puchary i dyplomy wręczali: wiceprezes Zarządu Wojewódzkiego TKKF w Poznaniu Włodzimierz Rataszewski oraz prezes ogniwa TKKF "Pałuki" Wojciech Gogolewski.

I jeszcze jedno: rodzinnie imprezę wygrała, choć oficjalnie nie było takiej klasyfikacji, rodzina Zellnerów - Małgorzata (mama), Piotr (ojciec) i dwoje dzieci (Sylwia i Hubert) brało udział w imprezie. Trzech reprezentantów wystawiły rodziny Maciejewskich (synowie Krzysztof i Damian oraz ojciec Lech) oraz Zozulińskich (mama Kinga, tata Jan i syn Tomasz) . Po dwóch wystawiły familie: Filipków, Rybarczyków, Parysków, Wichłaczy, Paduchów, Andrzejewskich, Krzyżanków, Pietrzaków.

Wielkopolska Liga Masters Thule 2007 staje się wielką, rodzinną, integracyjną imprezą. Wyścigi w słońcu na Cytadeli w pełni to potwierdziły. 

Pełna relacja na stronie Kalendarz imprez/ Cross Country/ Wielkopolska Liga Masters Thule 2007/22 kwiecień - Cytadela

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzieży rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL