Jestes 41037584 gosciem na naszej stronie
Zdobyli aż 39 medali

Udany sezon kolarzy z Kórnika

Katarzyna Pawłowska sezon 2013 może zaliczyć do bardzo udanych.

Niezwykle udany sezon mają za sobą kolarze z klubu UKS Jedynka Limaro Kórnik, gdyż 36 zawodników w wieku 12-24 lat wywalczyło w sumie 39 medali w różnych imprezach mistrzowskich.

Młodzi kolarze Uczniowskiego Klubu Sportowego Jedynka w sezonie 2013 zdobyli w sumie 39 medali w różnych imprezach mistrzowskich. W tym 21 medali mistrzostw Polski, 15 medali mistrzostw Polski LZS oraz jeden medal mistrzostw świata i dwa medale mistrzostw Europy.

Największą gwiazdą klubu jest Katarzyna Pawłowska, która w lutym wywalczyła złoty medal w scratchu podczas Mistrzostw Świata 2013 w kolarstwie torowym w Mińsku. Na tej samej imprezie była jeszcze bardzo bliska zdobycia medalu w omnium (wieloboju), ale ostatecznie zajęła czwarte miejsce. Reprezentantka Polski wywalczyła także w październiku z koleżankami z ekipy narodowej (Eugenia Bujak, Małgorzata Wojtyra, Edyta Jasińska) w holenderskim Apeldorn podczas Mistrzostw Europy w kolarstwie torowym srebrny medal w wyścigu drużynowym na 4 kilometry.

Najbardziej obiecujący zawodnicy i zawodniczki UKS Jedynka Limaro Kórnik - pierwszy z lewej Patryk Rajkowski, brązowy medalista Młodzieżowych Mistrzostw Europy w kolarstwie torowym w portugalskiej Anadii. Obok Patryka Rajkowskiego Patryk Matuszak, Adam Radzicki, Szymon Korcz, Alicja Ratajczak, Viktoria Żegleń, Natalia Radzicka, Nikol Płosaj, Natalia Nowotarska i Patrycja Jędrzejczak. Gala rowerowa w Skrzynkach, 12 listopada 2013.

W zakończonym sezonie aż pięciu zawodników UKS Jedynka Limaro reprezentowało Polskę co najmniej dwa razy w imprezach światowych. Podczas Młodzieżowych Mistrzostw Europy na torze w portugalskiej Anadii Patryk Rajkowski zdobył brązowy medal z Mateuszem Rudykiem i Jakubem Stecko w sprincie drużynowym. Na tych samych mistrzostwach trzy zawodniczki Limaro - Nikol Płosaj, Natalia Radzicka i Viktoria Żegleń zajęły czwarte miejsce w wyścigu drużynowym na 4 km, bijąc przy okazji rekord Polski. Dodatkowo Nikol Płosaj zajęła 5. i 6. miejsca w wyścigu punktowym i w wyścigu na 2 km na dochodzenie.

Natomiast podczas Mistrzostw Świata juniorów 2013 w szkockim Glasgow, w ośmioosobowej reprezentacji Polski wystartowało aż pięciu zawodników z Kórnika. Patryk Rajkowski zajął w sprincie szóste miejsce, zaś cała czteroosobowa drużyna juniorek w wyścigu na 4 km (Natalia Radzicka, Nikol Płosaj, Viktoria Żegleń i Natalia Nowotarska) uplasowała się również na doskonałym szóstym miejscu, poprawiając ponownie rekord Polski. Wspomniana drużyna zwyciężyła również w październiku w Pruszkowie podczas torowych Mistrzostw Polski kolarstwie torowym.

Mateusz Taciak, syn Roberta Taciaka, w tym roku po raz piąty z rzędu jechał w Tour de Pologne. Gala rowerowa w Skrzynkach koło Kórnika, 12 listopada 2013.

Warto odnotować, że wychowanek UKS Jedynka Kórnik Mateusz Taciak (od kilku lat zawodnik CCC Polsat Polkowice) po raz piąty z rzędu startował w Tour de Pologne. Kórniczanin triumfował w tym roku w najbardziej prestiżowej klasyfikacji w Polsce - kolarskiej BGŻ ProLidze (19. najważniejszych wyścigów szosowych w naszym kraju).

Podsumowanie tegorocznych startów kórnickiej młodzieży odbyło się we wtorek w hotelu "Rodan" w Skrzynkach. Uczestniczyli w nim wszyscy utalentowani sportowcy oraz ich rodzice, opiekunowie i trener Robert Taciak, przedstawiciele władz z Janem Grabkowskim (starostą poznańskim) na czele, działacze Polskiego Związku Kolarskiego, sponsorzy i ludzie mediów.