Jestes 41069647 gosciem na naszej stronie
Aleksandra Dawidowicz i Piotr Brzózka
mistrzami Polski w sprintach

Eliminator w nocnej scenerii Środy Wielkopolskiej

Ogromna radość trójki najlepszych zawodników: Tomasza Drożdża (od lewej), Tomasza Dygacza i Piotra Brózki. Środa Wielkopolska, 18 lipca 2014.

Aleksandra Dawidowicz (SGR Srebrna Góra) i Piotr Brzózka (JBC-2 Professional MTB Team) zostali mistrzami Polski w wyścigach eliminacyjnych, które w piątek wieczorem zostały rozegrane w czasie MP MTB w Środzie Wielkopolskiej.

To była niesamowicie zacięta rywalizacja na ulicach wielkopolskiego miasta. Na trasie liczącej około 800 metrów rywalizowało sześć kobiet i trzydziestu siedmiu mężczyzn. Ścigali sie także amatorzy.

Finał wyścigu mężczyn: Tomasz Dygacz (od lewej), Piotr Brzózka, Tomasz Drożdż i Borys Góral.

W jeździe eliminacyjnej mężczyn najlepsze trzy czasy uzyskali Patryk Adamkiewicz (Sante-BSA Whistle Team), Mariusz Gil (Kwadro-Stannach) i Piotr Kurczab (SGR Srebrna Góra). Wyłoniono w ten sposób 32 zawodników, później 16, 8 i ostatecznie czterech, którzy w finale stoczyli walkę o tytuł mistrza Polski. Wygrał ją Piotr Brzózka przed kolegą klubowym Tomaszem Drożdżem i Tomaszem Dygaczem (Cyclo Trener Team). Czwarte miejsce, wielki pech - zerwany łańcuch, zajął Borys Góral (Superior MTB Energy Team), ubiegłoroczny mistrz Polski w tej kolarskiej specjalności.

Wśród pań zdecydowanie wygrała Aleksandra Dawidowicz przed Moniką Żur (4F Racing Team) i Elżbietą Figurą (MTB Silesia Rybnik) i Iwoną Kurczab (SGR Srebrna Góra).

Monika Żur (od lewej), Aleksandra Dawidowicz i Elżbieta Figura. Z lewej Andrzej Piątek - dyrektor sportowy PZKol, z prawej Wojciech Ziętkowski - burmistrz Środy Wielkopolskiej.

Rywalizację amatorów wygrał Jakub Zaworski (Środa Wielkopolska) przed Michałem Nawrockim (Ostrów Wielkopolski) i Rafałem Iwanem (Bolesławiec).

Zawodnicy ścigali się po średzkiej Starówce i przylegających doń ulicach, ich zaś zmagania obserwowały tysiące kibiców w wieczornej scenerii miasta.