Jestes 41156607 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Czech Jaroslav Kulhavy mistrzem olimpijskim

Marek Konwa na szesnastym miejscu

Jaroslav Kuhlavy mistrzem olimpijskim w kolarstwie górskim. Czech, aktualny mistrz świata elity mężczyzn, w pięknym stylu wygrał dzisiaj wyścig XC pod Londynem. Startowało 50 zawodników, najlepszy z Polaków Marek Konwa zajął szesnaste miejsce.

Reprezentujący Czechy Jaroslav Kulhavy został został mistrzem olimpijskim w kolarstwie górskim. Na mecie po sprinterskim finiszu Czech wyprzedził Szwajcara Nino Schurtera. Trzeci był Włoch Marco Fontana.

Od początku wyścigu uciekali trzej najlepsi kolarze w grupie - Szwajcar Nino Schurter, Czech Jaroslav Kulhavy i Włoch Marco Fontana. Niemal całą trasę przemierzyli we trzech, pilnowali wszelkich prób ataku i ucieczki przed rywalami. W końcu zmęczony Fontana odpadł z walki o złoto, zostali zatem Kulhavy i Schurter. Czech zaatakował przed samą metą, Szwajcar kontrował, ale nie miał sił zatrzymać rywala, który został mistrzem olimpijskim. Szwajcar musiał się zadowolić drugą lokatą.

Marek Konwa do walki na olimpijskiej trasie MTB ruszył bardzo dobrze, jechał w pewnym momencie nawet czwarty, ale niestety złapał "gumę" i spadł w okolice 17. pozycji. Polak stracił szansę na walkę o czołówkę wyścigów, ale jechał bardzo dzielnie i na mecie zjawił się po ciężkiej walce na 16. pozycji (1:32.41).

Piotr Brzózka na metę dotarł 32., jechał przez cały wyścig na końcu stawki i nie miał większych szans na walkę o wyższe miejsca. Uzyskał czas 1:38.37 godziny.