Jestes 41074587 gosciem na naszej stronie
Francuzka Julie Bresset mistrzynią olimpijską

Świetna jazda Aleksandry Dawidowicz

Julie Bresset mistrzynią olimpijską w kolarstwie górskim. Francuzka, aktualna mistrzyni świata młodzieżowców, w pięknym stylu wygrała w sobotę wyścig XC pod Londynem. 23-letnia zawodniczka, praktycznie rzecz biorąc, prowadziła od startu do mety, ciągle powiększając przewagę nad rywalkami. Polka Aleksandra Dawidowicz zajęła siódme miejsce w stawce trzydziestu najlepszych kolarek górskich świata.

Julie Bresset krótką rundę rozjazdową i sześć okrążeń pokonała w czasie 1:30:52 h. Drugie miejsce zajęła Niemka Sabine Spitz (strata ponad jednej minuty), trzecie wywalczyła Amerykanka Georgia Gould.

Świetnie pojechała Aleksandra Dawidowicz, która zajęła siódme miejsce (strata 2.28 min. do mistrzyni olimpijskiej). Druga z Polek Paula Gorycka zajęła 22. miejsce (8.26 minut straty do Julie Bresset).

xxx

Julie Bresset swój pierwszy międzynarodowy sukces osiągnęła w 2009 roku, kiedy to wywalczyła brązowy medal mistrzostw świata w kolarstwie górskim w kategorii do 23 lat. W 2010 roku wystąpiła w kilku zawodach Pucharu Świata w kolarstwie górskim, ale ani razu nie stanęła na podium. Jednak już w sezonie 2011 w pięciu z siedmiu rozegranych zawodów stawała na podium, w tym dwa razy zwyciężając. Wyniki te pozwoliły jej na zwycięstwo w klasyfikacji generalnej cross-country. Została tym samym pierwszą francuską kolarką górską, która zdobyła Puchar Świata w cross-country. Została także mistrzynią Europy seniorów w sztafecie. Na mistrzostwach świata w Champéry zdobyła złoto w sztafecie oraz w cross-country w kategorii do 23 lat.

Julie Bresset jest także mistrzynią Francji seniorek z 2010 i 2011 roku.